Získané ocenění (Nejlepší výrobce stavebnin 2019 nad 350 zaměstnanců – pozn. red.) potvrzuje, že jsme zvolili správnou cestu, říká Luděk Bárta, jednatel Wienerbergeru.

V září jste zvítězili v soutěži Nejlepší výrobce stavebnin roku 2019 v kategorii firem nad 350 zaměstnanců. Co na získané ocenění říkáte?

Do soutěže jsme se přihlásili, protože ji považujeme za prestižní poměřování firem v oboru a z tohoto důvodu v ní také nemůžeme chybět. To, že jsme ocenění získali, nám udělalo upřímnou radost. Je pro nás potvrzením toho, že jsme zvolili správnou cestu a že naše snaha dělat něco více než jen kvalitní stavební materiál nachází u odborné veřejnosti kladnou odezvu. To zdůrazňuji proto, že nejde o ocenění posuzující jen vlastnosti výrobků, ale komplexní hodnocení zahrnující například energetickou náročnost výroby, vztah k životnímu prostředí či programy pro rozvoj zaměstnanců.   

Jak jej využijete a kam jste si ho vystavili?

Ocenění – jeho symbolickou hodnotu – využijeme všude, kde to bude možné. V rámci trhu především v různých výběrových řízeních a při marketingové prezentaci našich řešení, produktů a služeb. Samozřejmě jsme se také pochlubili v rámci skupiny Wienerberger, aby naši zahraniční kolegové viděli, že značku Wienerberger v České republice reprezentujeme opravdu dobře. Ocenění je vystaveno v prostorách obchodního vedení společnosti.

Na jaké výrobky se zaměřujete?

Produktů a řešení je mnoho desítek. Zjednodušeně řečeno, vyrábíme široké spektrum výrobků umožňujících výstavbu téměř kompletní hrubé stavby domu. Synergie a možnost uplatnit při stavbě domu veškerý náš sortiment je naše velká konkurenční výhoda. Využívá ji také náš koncept Wienerberger e4 domu – Zdravého cihlového domu na míru, který odpovídá nejnovějším legislativním požadavkům na moderní ekologické bydlení a s rezervou splňuje přísná kritéria domů s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB). V tom byl Wienerberger vždycky silný.

Jaké máte plány do budoucna?

Upřímně řečeno, vydávat závazná prohlášení v této době je velmi na pováženou. Ekonomika České republiky, a nejen její, je znovu vystavena velké zkoušce a nikdo neumí přesně předpovědět, jak se situace bude vyvíjet. Nejde přitom jen o naši společnost, ale může se měnit chování drobných spotřebitelů i velkých investorů. Sledujeme vývoj, komunikujeme s našimi partnery a zákazníky a také očekáváme kroky vlády. Pro nás je však v danou chvíli nejdůležitější prioritou zajistit bezpečnost našich zaměstnanců na pracovištích, zajistit nepřerušenou výrobu ve všech našich závodech a pomáhat našim zákazníkům vytvářet jejich vysněný domov.

Luděk Bárta o společnosti
Naše společnost je součástí skupiny Wienerberger, která působí ve 30 zemích světa, kde vyrábí kvalitní stavební materiály. V loňském roce jsme hrdě oslavili 200. výročí založení společnosti panem Aloisem Miesbachem, rodákem z moravských Rešic. Zpět na území České republiky Wienerberger vstoupil až v 90. letech, kdy se stal vlastníkem společnosti Jihočeské cihelny. Za více než 20leté působení na tuzemském trhu jsme výrazně rozšířili jak výrobní kapacity a produktové portfolio, tak řadu služeb podporující stavebníky i stavební profesionály. Máme za sebou mnoho významných okamžiků, jejichž výčet by asi překročil rámec tohoto rozhovoru. Jedním z posledních a klíčových milníků ve vývoji společnosti je její sloučení s firmou Tondach, prémiovým výrobcem keramické střešní krytiny, ke kterému došlo v roce 2019.

Zdroj: Newsletter SPS (redakčně upraveno)

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *