Nenechte si ujít druhé Wienerberger fórum roku 2023, které se bude konat 9. listopadu ve virtuálním prostoru World of Wienerberger. Přední odborníci z oblasti stavebnictví a architektury zde představí nové možnosti integrovaných fotovoltaických panelů, poradí s odvětráváním šikmé střechy nebo stavbou akustické příčky. Chybět však nebude ani představení novinek společnosti Wienerberger nebo nastínění možností udržitelného rozvoje měst. V neposlední řadě se můžete těšit i na zdicího robota, který se pochlubí prvními ukázkami své práce v terénu.

„Na konferenci představíme novinky ze sortimentu Wienerbergeru i trendy v oblasti stavebnictví. Budoucnost našeho oboru směřuje k udržitelnosti a k robotizaci. Proto pokračujeme v objevování nových možností využití obnovitelných zdrojů energie a hledáme způsoby trvale udržitelného rozvoje měst. Zároveň úspěchem našeho zdicího robota potvrzujeme svoji roli lídra trhu i v oblasti inovací,“ popisuje Jiří Dobiáš, ředitel produktového managementu a business developmentu společnosti Wienerberger.

První přednáškový blok zaměřený na novinky a trendy ze světa Wienerbergeru uvede právě Jiří Dobiáš spolu s ESG manažerkou Kristýnou Vobeckou. „Těšit se můžete i na novinky z našeho produktového portfolia. Návštěvníky konference seznámíme s vybranými konstrukčními detaily a poradíme jim, jak správně postupovat při odvětrávání střechy, stavbě příček nebo realizaci oken. Zaměříme se na statiku i legislativní aspekty projektu,“ dodává Jiří Dobiáš.

Na úvodní přednášku naváže technik ze společnosti Tondach Rudolf Prus, který vysvětlí důležitost větrání u šikmých střech se skládanou střešní krytinou. Jak zásadní je koordinace všech profesí, hned potom v praxi předvedou statik Ivo Petrášek a key account manažerka Jana Novotná ve workshopu o tom, na co si dát pozor při návrhu a realizaci rohového okna bez sloupku.

Následovat bude program na stále aktuální téma fotovoltaiky. Architekt Štěpán Lajda představí možnosti fotovoltaických řešení z pohledu architektury. Další host, investor a psycholog architektury Karel Smejkal, přiblíží, jak vypadá reálná aplikace panelů Wevolt X-Tile, a prozradí, jak je s nimi spokojen.

Naše integrované fotovoltaické moduly jsou vhodné téměř na jakoukoli běžnou střechu a to jak na novostavby, tak i na rekonstrukce. Primárně jsou určeny pro investory, kteří kladou důraz na estetiku a přemýšlí v delším časovém horizontu. Zajišťují maximální možnou využitelnost solární energie, a to i v místech, kde běžné nadstřešní řešení není dostačující vzhledem k proporcím,“ popisuje architektonické benefity modulů Wevolt X-Tile Daniel Frejvald, produktový manažer Wienerberger.

Následně vedoucí oddělení produktových specialistů Porothermu Milan Rotek s lektorem Wienerbergeru Janem Huberem představí zvukotěsné příčky z akustických cihel Porotherm AKU 10.

World of Wienerberger pak přivítá architektku, která virtuálně dorazí z Bratislavy. Petra Marko z kanceláře MA Arch ARB bude mluvit o wellbeingu a klimatické adaptaci ve městech. Zaměří se na regenerativní projekty v Praze, Londýně i Bratislavě a na příklady udržitelného rozvoje, který vyvažuje zájmy obyvatel města, ohledy vůči životnímu prostředí i optimální využití veřejného prostoru.

Konferenci uzavře manažer robotického zdění Matěj Jurečka, který publiku představí zdicího robota v akci na reálné stavbě včetně atributů vhodné stavby pro použití robotického zdění.

Robotický pomocník i virtuální svět dokazují, že Wienerberger stále určuje trendy, kudy se bude stavebnictví ubírat. Buďte u toho taky. Registrace na online konferenci, která poradí a inspiruje, je spuštěna ve  WIP zóně. Poté se jen stačí přihlásit k účasti na streamu, který můžete sledovat z pohodlí domova. Více informací naleznete na webu Wienerbergeru.

Harmonogram přednášek

1. Novinky v sortimentu a trendy ze světa Wienerberger
Ing. Jiří Dobiáš, Ph.D., ředitel produktového managementu a business developmentu společnosti Wienerberger
Mgr. Kristýna Vobecká, ESG Manažer společnosti Wienerberger

2. Návrh a provedení větrané šikmé střechy
Rudolf Prus, technik pro střešní tašky značky Tondach ve společnosti Wienerberger

3. Provedení rohového okna bez sloupku
Ing. Jana Novotná, key account manažer projektanti ve společnosti Wienerberger
Ing. Ivo Petrášek, statik společnosti Wienerberger

4. Dopad fotovoltaiky na architekturu – možnosti integrované fotovoltaiky (BIPV)
Ing. arch. Štěpán Lajda, Ph.D., odborný asistent na ČVUT, Fakulta stavební 
Mgr. Daniel Frejvald, produktový manažer Wienerberger Wevolt

5. Integrovaná fotovoltaika do střešního pláště, jak vypadá reálná aplikace? – Wienerberger Wevolt X-Tile
Ing. Karel Smejkal, Ph.D., psycholog architektury a vědecký pracovník ČVUT, fakulta stavební 
Mgr. Daniel Frejvald, produktový manažer Wienerberger Wevolt

6. Stavební konstrukce v souvislostech – příčka z nové cihly Porotherm 10 AKU
Ing. Milan Rotek, vedoucí oddělení produktových specialistů Wienerberger
Jan Huber, DiS., interní lektor společnosti Wienerberger

7. Wellbeing a klimatická adaptácia v mestách
Petra Marko, architektka MA Arch ARB, architektka a expertka na urbanismus z Marko & Placemakers (UK – Slovakia)

8. Zdicí robot od Wienerbergeru v praxi
Ing. Matěj Jurečka, manažer robotického zdění Wienerberger

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *