Stavba v přímém přenosu – Stavba rodinného domu Vlčkových podle konceptu Wienerberger e4 domu, jehož vývoj na našich stránkách pravidelně sledujeme, dospěla do prvního finále – je hotová hrubá stavba. Kromě radosti – ať již stavebníků, či stavitelů – to vyvolává zejména u té první skupiny otázky již přímo a konkrétně spjaté s tím „jak se bude bydlet“. Koncept Wienerberger e4 samozřejmě počítá i s tím, instalacemi počínaje a vybavením konče.

Ale nás zajímal tentokrát nikoli technický, ale lidský rozměr při realizaci interiérových prací. Na to, jak se na zařizování a zabydlování domu pětičlenná rodina připravuje, jsme se ptali Ing. KARLA VLČKA. Že nebude mít úplně jednoduchou úlohu, tomu napovídá fakt, že všichni ostatní členové rodiny jsou ženy.

Pane inženýre, obligátní otázka, jak stavba pokročila?
Samozřejmě jsme se opět posunuli. Byla instalována okna, probíhají instalace rozvodů a realizace fasády.

Co to pro vás jako stavebníka znamená?
V podstatě jsme se dostali do momentu, kdy je nutné promyslet finální uspořádání a zařízení interiéru celého domu. K tomuto jsme se snažili přistupovat maximálně kreativně. V principu jsme se pokoušeli simulovat naše fungování v domě. Proto jsme si vytvořili zmenšeniny nábytku včetně části zařízení a ty jsme rozmisťovali v jednotlivých místnostech tak, jak jsme si dokázali představit fungování celého domu, aby to dávalo smysl.

Zapojili jste i děti? 
Snad stokrát jsme dům společně s dětmi procházeli a snažili se představit si reálné fungování naší rodiny v jednotlivých místnostech. Naše děti si „hru“ osvojily okamžitě. Celkově jsme chvílemi měli pocit, že se účastníme dětské hry, kdy chvíli skládáme puzzle a chvíli hrajemeSimCity.

Měly tyto hry také nějaký reálný dopad? Nějaké praktické výstupy?
Výstupem byly požadavky na umístění vypínačů, zásuvek a přípravy pro instalaci osvětlení. Taktéž z modelů vyplynuly požadavky na okruhy elektroinstalace, především ve smyslu trvale připojených spotřebičů.

Jak ovlivňuje chladné období vývoj na stavbě a vaše aktivity?
Jelikož v nastávajících chladných až mrazivých měsících není možné realizovat venkovní práce, o to rychleji budou probíhat práce v interiéru domu. Alespoň se tedy domníváme, že to takto bude. A pokud ne, budeme mít o to více času na promyšlení a možná i zdokonalení vnitřního uspořádání a vybavení domu.

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *