Program e4 dům společnosti Wienerberger je určen pro stavebníky rodinných domů. Pomůže jim bez zbytečných starostí k postavení moderního cihlového domu se střechou z pálené střešní krytiny a za použití dalších špičkových stavebních materiálů. Nejedná se o žádný katalog předem připravených typových domů. Naopak, jde o soubor principů, jejichž uplatnění dovede investora k originálnímu domu nové generace, který bude schopen po dlouhou dobu uspokojovat jeho potřeby a požadavky na bydlení. e4 dům je ekonomický, estetický, energeticky efektivní a ekologický.

Domov vybudovaný dle principů e4 je zdravý, připravený pro nároky na bydlení a životní styl v příštích desetiletích. Je charakteristický nízkými pořizovacími i provozními náklady.

Princip programu Wienerberger e4 dům

Principem programu e4 dům je synergie. Propojení kvalitních stavebních materiálů (Porotherm a Tondach) s profesionálními stavebními firmami, se speciálními službami a s garancemi kvality, termínu výstavby a ceny. Díky tomuto promyšlenému řešení projde každý investor úspěšně a spolehlivě celým procesem stavby k vysněnému rodinnému domu.

Co konkrétně získá investor, když využije program Wienerberger e4 dům:

 • design domu dle svého přání,
 • garanci dodržení dohodnuté ceny domu,
 • ověřenou stavební firmu,
 • konstrukční i funkční řešení domu,
 • certifikovaného projektanta,
 • pomoc s vyřízením dotace na výstavbu domu,
 • slevy na stavební materiál,
 • certifikát kvality na dům,
 • garanční listinu.

Nepřehlédněte: Wienerberger představuje revoluční konfigurátor rodinných domů

Říkáte si, že to snad ani není možné? Ale ano…

Program e4 podporuje individualitu každého investora. S projektem a architektonickým řešením vám pomůže některý programem doporučený certifikovaný projektant. Můžete ovšem využít i e4 typové projekty nebo projekty společnosti G-servis, které v rámci tohoto programu získáte s 50% slevou.

Při spolupráci s prověřenou stavební firmou z programu e4 dům garantuje Wienerberger dodržení předem dohodnuté ceny domu. Při využití e4 typových projektů dokonce znáte cenu domu okamžitě.

Stavební firmy jsou do programu Wienerberger e4 dům zařazovány po velice pečlivém výběru. Jsou to firmy s těmi nejlepšími referencemi, dlouhodobě ověřované. Svou působností pokrývají celé území České republiky. Vybraná firma zajistí stavbu vašeho rodinného domu e4 „na klíč“.

Každý e4 dům má promyšlené a ucelené konstrukční řešení. Wienerberger společně s Univerzitním centrem energeticky efektivních budov ČVUT sestavil pravidla pro stavbu takových domů s celokeramickou obálkou. Základním pilířem tohoto řešení je konstrukce z jednovrstvého obvodového zdiva bez dodatečného zateplení.

V rámci programu e4 dům vám Wienerberger pomůže pro vaši novostavbu vyjednat dotace dle aktuálních dotačních programů. Celkem můžete získat 150 až 450 tis. Kč dle realizace konkrétních opatření.

Stavitel může získat dotaci na všechny výdaje související s výstavbou domu:

 • obvodové zdivo, podlahy, stropy, otvorové výplně a další;
 • technické zařízení budovy jako například řízené větrání se zpětným získáváním tepla – rekuperaci, tepelná čerpadla, solární systémy nebo fotovoltaiku
 • realizaci zelené střechy.

Čtěte také: Proč zvolit pro stavbu domu jednovrstvé zdivo Porotherm

Vyberte si firmu

Navíc ti, kteří se rozhodnou postavit svůj rodinný dům s jednou ze stavebních firem programu Wienerberger e4 dům, mají možnost získat výhodné ceny cihel Porotherm, pálené střešní krytiny Tondach i dalších stavebních materiálů od předních dodavatelů na českém trhu.

Pro program e4 jsou předem určena kritéria jakosti a jejich dodržení je posuzováno nezávislými společnostmi – Centrem stavebního inženýrství (CSI) nebo Technickým a zkušebním ústavem stavebním Praha (TZÚS). V případě splnění všech kritérií a podmínky výstavby domu jednou z firem z programu Wienerberger e4 dům bude těmito odbornými společnostmi provedena bezplatná kontrola a vystaven certifikát kvality.

A co když vybraná stavení firma z programu Wienerberger e4 dům nemůže stavbu z jakýchkoliv důvodů dokončit? Společnost Wienerberger dává pro takový případ každému investorovi mimořádnou garanci jistoty a ochrany. Jedná se o úhradu prokázaných vícenákladů při převzetí stavby domu novou stavební firmou až do výše 250 tis. Kč. S garanční listinou programu e4 máte jistotu, že stavba vašeho rodinného domu bude pokračovat i za nových okolností bez vašeho finančního zatížení!

Začali jste uvažovat o stavbě cihelného e4 rodinného domu?
Neváhejte kontaktovat zákaznický servis Programu Wienerberger e4 dům. Získáte veškeré informace, projednají s vámi individuální přání a požadavky, doporučí další postup, zajistí projektanta i stavební firmu.

Volejte zákaznickou linku 844 111 123. Prohlédněte si webové stránky www.e4dum.cz. A když vyplníte na webu jednoduchý formulář, zákaznický servis vás sám zkontaktuje.

Zdroj: Wienerberger

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *