Zdicí pěna Porotherm Dryfix, respektive Dryfix extra slouží ke spojování broušených cihel. Oproti tenkovrstvé maltě přináší řadu výhod – pyšní se výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi, šetří čas i náklady během stavby, a navíc umožňuje pokračovat ve zdění i ve chvíli, kdy teploty klesnou pod bod mrazu. Nyní jsou dózy k dostání s větším obsahem materiálu, což umožňuje kromě snížení množství odpadu také významně zefektivnit využití materiálu. V nové dóze vystačí lepidlo na zdění minimálně na 6 m².

Technologie zdění na pěnu Porotherm Dryfix je již několik let zavedeným způsobem výstavby nejen v České republice, ale i v dalších evropských státech. V dnešní době se realizuje na zdicí pěnu celá polovina staveb z broušených cihel, jelikož tato jednosložková pěna má ve srovnání s tenkovrstvou maltou celou řadu výhod. Její použití je velmi jednoduché a dá se s ní zdít i při teplotách pod bodem mrazu, a to až do -5 stupňů. Po 20 minutách na vzduchu tvrdne natolik, že spoje již dosahují velké pevnosti. Použití pěny tak šetří nejen čas, ale i náklady na hrubou stavbu, jelikož k jejímu použití nepotřebujete přívod vody a elektřiny, ale ani přidavače, míchačku či stavební rozvaděč. Práce je ve srovnání s přípravou klasické malty až 2krát rychlejší.

„Zdicí pěna se donedávna dodávala v dózách o objemu 750 ml. Dříve bylo pro stavbu průměrného rodinného domu zapotřebí zhruba 52 balení zdicí pěny Porotherm Dryfix nebo Dryfix extra. Proto jsme navýšili jejich objem na 810 ml a docílili tím snížení množství odpadu, které na stavbách vzniká. Jedna dóza s vyšším objemem vystačí na přibližně 6 m² pořádné zdi. Průměrná spotřeba lahví na hrubou stavbu rodinného domu tak klesla na 43 kusů. S větším balením je díky efektivnějšímu vytlačení pěny z dózy možné vyzdít o 20 % více zdiva, ovšem cena jednoho balení se změní jen o 8 %. Jednotková cena za mililitr pěny totiž zůstává stejná,“ dodává produktový manažer odpovědný za produkty a vývoj v Porothermu Martin Tichý

Eliminace odpadu však není jediným benefitem zdicí pěny pro životní prostředí. Tento materiál byl před uvedením na trh podrobně zkoušen, aby se zaručila jeho stoprocentní zdravotní a ekologická nezávadnost. Mimo to zajišťuje odstranění veškerých tepelných mostů v ložných spárách a pomáhá tak spolu s kvalitním tepelně-izolačním zdivem vytvářet nepropustnou obálku, která chrání dům před úniky tepla. Zdicí pěna se proto hodí i na stavbu domů s téměř nulovou spotřebou energie.

Produktový tip:

Porotherm Dryfix a Dryfix extra

Zdicí pěna Porotherm Dryfix se hodí pro všechny tloušťky zdiva, a proto ji lze použít na obvodové i vnitřní stěny. Její nanášení je snadné, rychlé a potřebujete k němu pouze ochranné rukavice a aplikační pistoli, které jsou součástí balení. Pak už stačí o trochu více protřepat dózu a tvořit pomocí zmíněné pistole řady pásů lepidla o tloušťce 3 cm. Už po 20 minutách budou spoje velmi pevné a finální tvrdosti pak pěna dosáhne po 1,5 až 5 hodinách tuhnutí v závislosti na počasí. Pěna Porotherm Dryfix je určena k lepení broušených cihel Porotherm Profi a pěna Dryfix extra si poradí s jednovrstvým zdivem Porotherm T Profi.

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *