V Praze v termínu od 17. – 21. června v hotelu Duo proběhl již 4. mezinárodní kongres s názvem Světové multidisciplinární stavební inženýrství – architektura-urbanistické sympozium – Praha (World Multidisciplinary Civil Engineering – Architecture-Urban Planning Symposium 2019) za účasti přednášejících z mnoha zemí světa: z České a Slovenské republiky, Saudské Arábie, Iránu, Polska, Turecka, Maďarska, Rumunska, Jordánska, Ruska, Velké Británie, Bosny a Hercegoviny, Kolumbie, USA, Itálie, Kyrgystánu, Mauriciu, Číny, Brazílie, Ománu, Litvy, Malajsie, Japonska, Indie, Mexika, Argentiny, Ukrajiny a Jižní Koree a dalších zemích.

Celkem přijeli účastníci z více jak 60 ti zemích. Bylo prezentováno bezmála 1000 příspěvků, které se týkaly mnoha odvětví, jako jsou: doprava, těžby, energetika, zpracování surovin, výstavba, úspora energii atd. Přednášky probíhaly ve čtyřech kongresových sálech.

Za keramiky se konference účastnili: Ing. Jan Fiala, Jan Fiala ml., Ing. Kateřina Krejsová a Ing. Miroslav Lapka. Společně prezentovali dva příspěvky na téma „Historie a budoucnost plných cihel v různých zemích Evropy a Pásové dopravní systémy a jejich ochrana před opotřebením“.

Některá témata vyvolala vášnivou diskuzi. Příspěvky se pokoušely pojmenovat nové směry 4.0. Bylo navrhnuto mnoho nových technologických postupů a architektonických staveb. Sešlo se zde mnoho osob z akademického i profesního života. Některá technická řešení byla unikátní. Mít možnost diskutovat s teoretiky i praktiky bylo unikátní.

Připravili: Ing. Jan Fiala, Ing. Kateřina Krejsová, Ing. Miroslav Lapka

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *