Děti, namalujte střechu! Po téhle výzvě i ti nejmenší špunti zaručeně bez problémů nakreslí šikmou střechu. Proč? Jde o stavební konstrukci spjatou s celou historií lidstva tak dokonale, že pojem střecha patří mezi základní znalostní výbavu už u malých dětí. Dlouhá historie pomohla vycizelovat jednotlivé prvky šikmé střechy až k současným špičkovým výrobkům. Společností, která na našem území jako vizionář už léta posunuje vývoj tradičních střešních krytin kupředu, je Tondach, výrobce pálených střešních tašek.

Desítky let práce s jednou surovinou a zkušeností s jedním výrobkem jsou zárukou, že Tondach svému dílu opravdu dobře rozumí a na krytiny Tondach se můžete spolehnout. Stejně jako v Tondachu rozumí své práci, rozumí i potřebám zákazníků. Sortiment střešních tašek proto upravují tak, aby se v něm našlo řešení každého požadavku i přání.

Od chaloupky po procovskou vilu

Pro staré vesnické chalupy a historické činžovní domy jsou v nabídce odjakživa klasické bobrovky, evergreen mezi střešními taškami. Oceňují je i památkáři, kteří kromě toho často sahají také po prejzách, aby obnovili krásu zámků a paláců.

Současní investoři se ale raději rozhlížejí po modernějších tvarech krytin. V současné nabídce je aktuálně devět různých typů ražených tašek, včetně žhavé novinky V11, vytvořené designovým studiem F.A. Porsche. Jsou mezi nimi jak tašky vyloženě moderní s minimalistickým řešením povrchu, tak klasické drážkové. Nechybí ani střešní tašky tzv. univerzální, které ozdobí každý typ stavby – od patrové příměstské vily po přízemní dům na samotě.

Tvarovou pestrost vynásobte počtem barev a povrchových úprav a vyjde vám široká škála, ze které si vybere opravdu každý podle svého vkusu.

Chcete být originální?

Vkus máme každý jiný, to je známá věc. Tam, kde jednomu stačí co nejpřirozenější režná taška, třeba Francouzská, tam by druhý nejraději viděl luxusní řešení v antracitově černém „véčku“ s vysoce lesklou engobou. Ano, poznali jste, mluvíme o novince V11. Někdo je prostě rád nenápadný, jiný chce okolí předvést svou osobitost. Nabídka Tondachu je namixovaná tak, aby splnila přání obou.

Čtěte také: Pálené tašky se hodí pro každou stavbu

Krása a funkčnost dohromady

Při výběru pálené střešní krytiny byste se neměli nechat unést jen paletou krásných střešních tašek, případně možnostmi své kapsy. Měli byste se také informovat na technické parametry vyhlédnutých typů tašek Tondach. Každá je v tomto směru trochu jiná.

Jedním z rozhodujících parametrů střešní krytiny je minimální sklon, ve kterém ještě může být taška použita. Nízký sklon je přitom pro moderní bungalovy charakteristický, proto se třeba zrovna pro ně vyplatí vybírat krytinu pečlivěji. Nízký sklon sice zvládne každý typ pálené tašky, ale u některých byste museli přidávat pojistnou doplňkovou hydroizolační vrstvu. A to jsou finance navíc.

Některé tašky jsou tzv. posuvné, tedy mají jistou variabilitu v laťování. To znamená, že se snáze přizpůsobí starším střechám při rekonstrukcích. Pokud se chystáte na výměnu stávající krytiny, tak soustřeďte svou pozornost na posuvné tašky a ušetříte si zbytečné nesnáze.

V nabídce Tondachu jsou i tašky velkého formátu, kterých na ploše spotřebujete méně. Střecha s nimi proto vyjde laciněji. Jak vidíte, Tondach má opravdu řešení pro každého.

Pálená krytina, to je bezpečný štít nad hlavou

Pálená taška je poprvé zmiňována už 500 let před naším letopočtem. Jak to, že během tak dlouhé doby nebyla překonána modernějšími technologiemi? Je to kvůli jejím nesporným kvalitám. Staletími prověřená hlína sice přijala moderní vzory, ale její benefity, čerpané přímo z přírody, jí zůstaly. V pálených střešních taškách se snoubí země, oheň, voda, vzduch a tato čtveřice živlů jim dává neopakovatelné vlastnosti.

Díky nim není nutno surovinu upravovat žádnými aditivy, tak jak tomu často bývá u ostatních stavebních hmot. V pálených střešních taškách proto nenajdete žádné škodliviny, nevydávají znečišťující látky, alergeny ani chemikálie.

Nepřehlédněte: Glazovaná taška – zbytečný luxus nebo ideální řešení?

Vypálená hlína je pevná a odolná, s optimální objemovou hmotností. Právě hutnost materiálu dává pálené střešní tašce výbornou schopnost akumulace tepla, což uživatel podkroví ocení zejména v létě. Teplo se díky tomu nejprve hromadí v krytině a teprve po překročení její kapacity postupuje dál pod střechu. Fázový posun zajistí, že k tomu dojde až v nočních hodinách, kdy je venku chladněji a teplo je možné odvětrat.

Připomenuli jsme si jen méně frekventované výhody. To, že pálené střešní tašky jsou odolné klimatickým vlivům, i větrem hnanému sněhu a dešti, není třeba zmiňovat. A co víc, všechny výhody si pálené střešní tašky Tondach uchovávají po celou dobu své životnosti, která může být až 100 let.

Systémové řešení je zárukou spolehlivosti

V hovorové řeči lidé často říkají: „Mám novou střechu“, ale myslí tím jen krytinu. Střecha ve skutečnosti zahrnuje několik sofistikovaných vrstev, z nichž každá má důležitou úlohu. Stačí drobná nedokonalost v některé z nich a objeví se zatékání. Kdo bývá v takovém případě obviněn jako první? Krytina! Přitom pravdivé toto tvrzení bývá jen zřídka.

Vědom si provázanosti všech částí střechy nabízí Tondach systémové řešení pro celou skladbu střechy, nejen samotnou krytinu. Ke střešním taškám je k dispozici kompletní sortiment doplňků, prostupových tašek, ukončovacích prvků, větracích a úžlabních pásů. Nabízí také nadkrokevní izolaci, podstřešní fólie, bezpečnostní prvky a sněhové zábrany. Vzájemně vyladěné systémové prvky společně dokonale fungují a vytvářejí spolehlivější střechu.

100 let krásná a bezpečná střecha

Pálená krytina je synonymem elegance a spolehlivého zajištění domu. Aby to platilo po celá dlouhá desetiletí, vyrábějí v Tondachu pálené tašky s nadčasovým designem. Zkrátka, tvoří střechy pro budoucnost.

-red-

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *