Stavba domu výhradně z cihel může být nákladná, ale je to rozumná investice, která se vyplatí. Vnitřní stěny z cihel pomáhají regulovat teplotu v budově, protože akumulují teplo a chladný vzduch. V zimě stěny nabízejí teplo, zatímco v horkém letním dni působí chladivě. Vytvářejí tak příjemné vnitřní klima, což znamená zdravé domy.

Kromě pohody má budova z cihel také některé finanční výhody. Domy postavené výhradně z cihelného zdiva stojí z dlouhodobého hlediska méně, protože potřebují méně energie na vytápění. Výzkumy prokázaly, že cihly na vnitřní stěny jsou nejvhodnější pro domácnosti s pasivní a nižší spotřebou energie, protože stěny účinně podporují vytápěcí systém domu a také absorbují vlhkost, která nemůže unikat přes účinné klimatické stínění.

V neposlední řadě je také velmi výhodné, že domy kompletně postavené z cihel jsou často atraktivnější a přitahují vyšší hodnotu, pokud je budete chtít jednou prodat. Je to dáno mimo jiné vynikajícími vlastnostmi týkajícími se spotřeby energie a vnitřního klimatu, a navíc jsou domy kompletně z cihel již spojeny s lepší kvalitou.

V hlavní roli cihla

Možná přesně víte, co chcete? Možná stále hledáte další možnosti a v současné době vítáte návrhy na ideální dům? Jedno je jisté: až svůj dům dokončíte, strávíte v něm většinu života. V interiéru trávíme až 90 % svého času. Proto má smysl zahrnout vnitřní klima do procesu plánování, když se chystáte stavět dům.

Cihla je jedním z nejvhodnějších materiálů pro interiér, pokud chcete své rodině nabídnout to nejlepší klima. Důvodů je mnoho – vlastně tolik, že bychom mohli vytisknout celý leták jen o výhodách domu kompletně z cihel. V domě kompletně z cihel je z cihel rovněž fasáda a vnitřní stěny. Můžete je rovněž udělat z pórobetonu, cementu, sádrokartonu nebo dřeva, ale proč. Zabudovávat do stavby mnoho různých materiálů nemusí vždy dělat dobrotu.

Co je těžké, to je dobré

Cihlové zdi jsou ideální pro moderní a energeticky úsporné budovy s novými systémy vytápění. Mezi ně patří například tepelná čerpadla v kombinaci s podlahovým vytápěním a vnitřními stěnami z cihel; praktická, technicky promyšlená a perspektivní řešení, jejichž náklady se brzy vrátí.

Těžké vnitřní stěny přispívají svou tepelnou hmotou ke stálé teplotě. Stejně tak, když svítí slunce nebo je chladno, můžete vyrovnávat případné teplotní výkyvy. To je docela užitečné s ohledem na moderní stavební předpisy, které určují, že teplo v interiéru by mělo být získáváno prostřednictvím nízké, ale konstantní teploty.

V létě se díky pevným stěnám snižují nároky na chlazení a větrání. Přebytečné teplo se stalo luxusním problémem energeticky úsporných domů. Stěny postavené z cihel nabízejí stálou, příjemnou teplotu, která je patrná i na spotřebě energie.

Aby se rodina cítila fajn

Až budete bydlet v domě kompletně z cihel, nebudete chtít bydlet jinde. Zdá se, že cihlové stěny byly stvořeny pro akční rodinný život, kdy lidé za pochodu stěhují nábytek, mění místnosti a mění směr. Pevná zeď snáší zátěž každodenního života a rodinných aktivit. Z tohoto důvodu můžete být rádi, že cihlové zdi nepotřebují žádnou údržbu. Omítnuté stěny se snadno čistí a zároveň lze přímo na stěnu snadno namontovat police, skříně apod. bez pomoci dalších zařízení a speciálního nářadí. Nosnost šroubu je mnohonásobně větší než v případě lehkých stavebních konstrukcí.

Příspěvek k ekologii

Třídíte odpad a připadá vám to jako samozřejmost? Máte ekologické cítění? Cihla bude vaše první volba. Cihly jsou důvěryhodným stavebním materiálem, který vydrží mnoho staletí. Vlastně ani nevíme, jak dlouho cihly vydrží, protože některé z nejstarších staveb na světě stále stojí a není pochyb o tom, že budou stát dál. Cihly jsou tedy jedním z nejekologičtějších stavebních materiálů na trhu, protože cihly vždy vydrží déle než dřevo, lité a jiné lehké stavební materiály.

Dům kompletně z cihel má budoucnost, a čím energeticky šetrnější dům hodláte stavět, tím aktuálnější je rozhodnout se pro dům kompletně z cihel. Stavbou z cihel se můžete těšit z domu, který je šetrný jak k vašemu zdraví, tak k vaší peněžence.

Přednosti cihly ve čtyřech bodech
Cihly se používají ke stavbě obytných domů, podniků, chodníků a opěrných zdí; v podstatě se cihly používají na všechno! To proto, že cihla je jedním z nejlepších dostupných stavebních materiálů, ale proč? Zde uvádíme čtyři hlavní důvody, proč je cihla řazena mezi ty nejlepší: je odolná, krásná, energeticky úsporná a udržitelná.

1. Cihly jsou energeticky úsporné
Cihlové zdi izolují váš dům od chladu a tepla lépe než většina ostatních stavebních materiálů. Cihlový dům je energeticky úspornější a jeho údržba stojí méně peněz na nákladech za energie. V důsledku toho cihlové domy využívají méně médií, čímž se snižuje dopad člověka na životní prostředí. Snížení celkových nákladů a zároveň záchrana planety, co může být lepšího?

2. Cihly jsou odolné
Cihlová zeď může vydržet stovky let nebo i více. Některé z nejstarších dosud stojících budov na světě byly vytvořeny z cihel. Při instalaci kvalitní cihlové zdi si můžete být jisti, že obstojí ve zkoušce času. Cihly jsou neuvěřitelně pevné, známé jako nosný materiál, který je schopen budovu plně podepřít. Cihly jsou silné a mají dlouhou životnost, ale také skvěle stárnou. Cihly stárnou velmi pomalu a díky svému jedinečnému přírodnímu zbarvení trvá dlouho, než se na cihlách začnou objevovat známky usazování nečistot nebo skvrn. Díky odolnosti a pevnosti cihel je cihlová stavba nenáročná na údržbu a starosti.

3. Cihly jsou krásné
Cihly jsou bezesporu klasické, krásné a bohatě rozmanité. Žádné dvě cihlové zdi nejsou nikdy úplně stejné. Cihly lze navíc umístit mnoha způsoby; s využitím různých vzorů pro vyniknutí stylu. Cihly se používají v interiéru i exteriéru, mohou vypadat moderně, rustikálně, venkovsky i jinak. Cihly se používají v mnoha různých stylech, od starobylých hradů až po některé z nejkrásnějších domů současnosti.

4. Cihly jsou udržitelné
Mnoho stavebních materiálů způsobuje velké znečištění, které různými způsoby poškozuje životní prostředí. Cihly jsou skvělým materiálem, který je skutečně udržitelný. Výroba cihel je stále efektivnější a také ekologičtější. Cihlárny nyní využívají alternativní zdroje energie a využívají nefosilní zdroje, například zachycují metan uvolňovaný odpadem ze skládek nebo zemědělským odpadem. Na rozdíl od dřeva, které vyžaduje kácení stromů, se cihly nevyrábějí z neobnovitelných zdrojů. Můžete si postavit dům z libovolného množství cihel, aniž byste ubírali na přírodní kráse odlehlých deštných pralesů. Navíc díky tomu, že cihly mohou prospívat jako krásný stavební materiál tolik let, aniž by bylo nutné je vyměnit, snižuje se počet cihel, které musí výrobní závody každoročně vypálit a odeslat. Celkově vzato jsou cihly udržitelným stavebním materiálem, který může pomoci našemu světu být ekologičtějším místem po mnoho dalších let.

-jik-
Foto: archiv

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *