Přes 10 let pořádá Wienerberger AG mezinárodní prestižní soutěž Wienerberger Brick Award. Soutěž se koná každé dva roky a poskytuje perfektní platformu, která vyzdvihuje výjimečná architektonická díla, stavby a jejich autory. Hlavním cílem je přitáhnout více pozornosti k přírodním páleným stavebním materiálům a ukázat, jak zajímavá a unikátní může architektura využívající pálenou hlínu být.

Soutěž je otevřena široké řadě cihelných staveb, od použití klasických cihel, po lícové obkladové zdivo, pálené střešní tašky až po kreativní užití keramické dlažby.

Přestože je společnost Wienerberger organizátorem a vyhlašovatelem soutěže, jde o nezávislé ocenění, využití stavebních materiálů Wienerberger není podmínkou k účasti. Celkově se mezi nominacemi i vítězi objevují stavby z celého světa, setkáváme se tak s cihelnými materiály různých výrobců, tvarů a barev. Snažíme se, aby se pálená hlína jako stavební materiál těšila stále velké pozornosti, ať už z hlediska estetiky či funkčnosti.

V červnu 2020 měly být výsledky soutěže Brick Award slavnostně vyhlášeny již podeváté, nicméně vzhledem ke koronaviru byla tato událost odložena. Bude se konat 23. září 2020 od 18 hodin a poprvé v historii půjde o digitální slavnostní ceremoniál. Sledujte s námi galavečer ve Vídni online za pomoci webového streamu. Přenos z galavečeru bude přístupný veřejnosti a pro jeho sledování stačí vyplnit jednoduchý registrační formulář, na základě kterého obdržíte odkaz ke sledování celého přenosu.

Sledování přenosu si zaregistrujete během okamžiku ZDE

Představení všech 50 finalistů Brick Award 2020 najdete na www.brickaward.com.

Zdroj: Wienerberger, úvodní foto: Oki Hiroyuki

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *