Na konci května se členové Cihlářského svazu Čech a Moravy (CSČM) sešli na pravidelné valné hromadě, která se koná dvakrát ročně. Tradičním místem konání se opět staly Čejkovice.

Na programu bylo i schválení nového pěti členného představenstva. Jednomyslně bylo schváleno v tomto složení: Luděk Bárta, Josef Kotek, Jan Smola, Tomáš Slamečka a Zdeněk Vašík. Předsedou se na další tři roky stal opět Josef Kotek. Cihlářský svaz má i další orgány jako marketingovou a technickou komisi.

Přednesená hodnotící zpráva konstatovala, že uplynulý rok byl úspěšný, a to i díky rostoucí poptávce na domácím trhu. Ta byla tažena především bytovou výstavbou a členům svazu se dařilo zvýšit prodeje svého zboží.

Zazněla zde však i kritika, protože především v segmentu velkoformátových zdících materiálů se loni výrobním závodům nedařilo uspokojovat poptávku v běžných dodacích lhůtách. Na tuto situaci zareagovaly firmy zvýšenými investicemi do výrobních kapacit. Cílem byla jejich modernizace a zvýšení výroby. V zimě se podařilo tyto investice uskutečnit a firmy se připravily na letošní opětovné zvýšení poptávky. Investice směřovaly především do výrobních kapacit na roletové překlady, cihly plněné vatou a zvukově izolační cihly.

Cihlářský svaz nezapomněl ani na zasloužilé „cihláře“. V žádném případě nešlo o pouhé gesto. Jde o lidi, kteří zasvětili svůj profesionální život zcela přírodnímu stavebnímu materiálu – cihle. Mezi dříve vyznamenanými byli například i osobnosti jako Jan Hanešléger (bývalý ministr stavebnictví) či Vojtěch Stokláska a Rudolf Jurásek. Na poslední valné hromadě byli nyní poctěni oceněním „Za zásluhy v cihlářství “ pánové Václav Melka a Pavel Kuchařík.

Cihlářský svaz je členem TBE Europe, ale i Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

Zdroj: Tisková zpráva

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *