Dodavatel: Wienerberger s.r.o.

Navštívili jsme novostavbu domu v příměstské části Prahy, postavenou z cihelných bloků s vnitřní izolací z minerální vaty. Obvodové zdi jsou z cihelných bloků plněných minerální vatou Porotherm T Profi 380 mm. Dům má dřevěný krov a sedlová střecha je pokryta pálenými střešními taškami Tondach Samba.

Mladí manželé původně spokojeně bydleli v Praze na Vinohradech, ale postupně dozrála situace postavit si vlastní rodinný dům. „Manželka pochází z Jablonecka, kde vyrůstala v rodinném domku, takže pořízení domu byl spíš její sen. Já jsem tíhnul k bydlení ve městě a čtvrti Vinohrady, kde jsem se narodil, ale uznávám, že život v rodinném domě má mnoho kladů. Situace ve městě se za poslední léta výrazně zhoršila, jsou problémy s parkováním atd. Příměstská lokalita nás zaujala i příznivou cenou za pozemek a je to tu hezké, přitom to máme kousek do města.“

Pozemek manželé měli, ale jaký dům postavit? Po důkladné úvaze a probírání nejrůznějších variant a možností si nakonec koupili hotový projekt od G Servisu, který si nechali upravit podle svých požadavků. „Stavební firmu jsme oslovili sami, na doporučení našich známých jsme se obrátili na firmu pana Šafránka, což byla šťastná volba. S precizní prací firmy jsme byli maximálně spokojeni.“

Také se podívejte: Dům, který nebudete chtít opustit

Dispozice

Původní projekt byl upraven tak, aby se zvětšila obytná plocha, ale nebyla zvětšena celková zastavěná plocha. Do předsíně se vchází hlavním vchodem ze severozápadu. Z předsíně vedou dveře do technické místnosti, kde je pračka, sušička a sprchový kout pro spodní zázemí (například když majitelé potřebují osprchovat psa). Naproti technické místnosti jsou dveře do šatny. Obývací pokoj je spojen s kuchyňským koutem, který má po ruce spíž. Na obývací pokoj navazuje pracovna, která vznikla místo původně projektované garáže.

V patře je přesně nad pracovnou umístěna pracovna, hned vedle ložnice je koupelna s velkorysou vanou a tři dětské pokoje. V domě je i půda, kterou obyvatelé domu využívají jako úložný prostor. Parkování automobilů řeší venkovní stání nebo se dá zaparkovat na pozemku před domem.

TZB

O vytápění celého domu se stará teplovodní podlahové topení napojené na plynový kotel Ariston, který ohřívá i teplou vodu. Dům je napojen na vodovodní řad a tlakovou kanalizaci, do budoucna majitelé plánují studnu.

Exteriér

Pozemek je ohraničen kovaným plotem, pro zajištění soukromí slouží túje zasazené kolem plotu. K posezení v teplém období roku slouží vyvýšená terasa, která navazuje na zbytek zahrady. Kolem terasy majitelé v budoucnosti chtějí vybudovat skalku a terasu plánují zakrýt zastřešenou pergolou o půdorysu 4 x 6 m, na kterou bude navazovat zimní zahrada.

Údaje o stavbě
Plocha pozemku: 720 m2
Zastavěná plocha: 76,7 m2
Obytná plocha: 146,7 m2
Konstrukce: Obvodové zdi jsou z cihelných bloků plněných minerální vatou Porotherm T Profi 380 mm. Dům má dřevěný krov a sedlová střecha je pokryta pálenými střešními taškami Tondach Samba. Schodiště je dřevěné JAP Future.
Výplně otvorů: okna Vekra s izolačními trojskly, střešní okna ROTO, dveře Solodoor.
Dlažba Best
Kovaný plot Lamark
KontaktWienerberger s.r.o.

Zdroj: Můj dům | Foto: Petr Adámek

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *