Komplex rodinných a bytových domů „Zelený dvůr“ je situován v okrajové části města Buchlovice. Jde o sídliště s moderním architektonickým vzhledem domů. Bydlení je určeno pro ty, kdo preferují klidné bydlení s menším počtem bytů a menší kumulací obyvatel. Hlavní roli v projektu sehrává jednovrstvé zdivo POROTHERM 38T profi, kompletní keramický systém včetně překladů a stropů od společnosti Wienerberger.

Developerský projekt Zelený dvůr Buchlovice sestává ze tří menších bytových domů (Jasan, Platan, Dub) a čtyř rodinných domů (Lípa, Olše, Habr, Bříza), které jsou odděleny zelenými klidovými zónami. Veškeré stavby jsou navrženy jako atypické a nabízí variabilní řešení dispozice jednotlivých bytů podle požadavku zákazníka. Byty budou mít velmi dobré standardní vybavení, podle požadavku zákazníka lze použít i nadstandardní vybavení.

Ing. Lubomír Šlosar, majitel developerské společnosti TURÍF, s.r.o. zvolil ve svém projektu jednovrstvé zdivo 38T profi a kompletní keramický systém včetně překladů a stropů pro řadu jeho unikátních vlastností. V neposlední řadě rozhodovaly i tepelně izolační vlastnosti.

Každý byt má k dispozici sklepní kóji a vyhrazené parkovací stání na přilehlém parkovišti. Střecha nižší části bytového domu bude využívána jako terasa. Byty v bytových domech jsou navrženy standardně jako 1 + kk až 4 + kk. Pro potřeby majitelů bytů lze vyčlenit část zelené plochy na okolním pozemku jako minizahrádku.

Předpokládaný termín dokončení stavby je rok 2020.

Konstrukční řešení

Založení objektu je na železobetonové monolitické základové desce na železobetonových pilotách.

Zdivo: obvodové – keramické tvárnice POROTHERM s tepelněizolačními vlastnostmi, mezibytové – keramické tvárnice POROTHERM AKU – se zvukoizolačními vlastnostmi

Stropy – keramické stropní nosníky a stropní vložky, opatřené tepelnou a kročejovou izolací a železobetonové schodiště.

Podlahy – vstupní prostor – keramická velkoformátová dlažba; schodiště – keramická dlažba – schodová lišta nerez; koupelny, WC – keramická dlažba KCHZ Taurus; ostatní místnosti – podlahovina GERFLOR TEXLINE. Balkony mají položenou betonovou dlažbu s protiskluznou úpravou a na střešní terase jsou dřevoplastová prkna.

Tepelná technika

Dům je navrhnut a postaven tak, aby byly minimalizovány tepelné ztráty objektu. Je použit kompletní stavební systém z keramických tvarovek, pečlivě zateplená střecha, okna s výbornými tepelně-technickými vlastnostmi. Dále je použit systém vytápění se samostatným měřením spotřeby tepla pro každý byt tak, aby měl každý obyvatel možnost samostatného nastavení tepelné pohody uvnitř bytu.

Bytový dům BD1 je zařazen do třídy energetické náročnosti budovy – B (velmi úsporná), měrná spotřeba energie – 114 556 kWh/(m2.rok), stanoveno dle Vyhlášky č. 148/2007 Sb., o energetické náročnosti budov.

Bytový dům BD2a je zařazen do třídy energetické náročnosti budovy B (velmi úsporná), měrná spotřeba energie – 87 500 kWh/(m2.rok), stanoveno dle Vyhlášky č. 148/2007 Sb., o energetické náročnosti budov.

Bytový dům BD2b je zařazen do třídy energetické náročnosti budovy – B (velmi úsporná), měrná spotřeba energie – 87 500 kWh/(m2.rok), stanoveno dle Vyhlášky č. 148/2007 Sb., o energetické náročnosti budov.

Akustika

Návrh domu je proveden tak, aby byl obyvatel bytu chráněn před hlukem nejen vnějším z ulice, ale i hlukem vzniklým provozem domu. Obvodový plášť spolu s vysokou neprůzvučností oken zaručuje ochranu před vnějším prostředím. Použití akustických mezibytových stěn a konstrukce podlahy s kročejovou izolací vytváří nerušené prostředí bytu.

Přednosti projektu
+ Moderní architektonický vzhled
+ Klidné bydlení v blízkosti zámecké zahrady
+ Tři menší domy s byty 1 + kk až 4 + kk
+ Čtyři samostatné rodinné domy
+ Vlastní parkovací stání pro každý byt
+ Každý byt má vlastní balkon nebo terasu
+ Přízemní byty se zahrádkou
+ Klidná lokalita v blízkosti relaxační a odpočinkové zóny
+ V dosahu průmyslové zóny s pracovními příležitostmi
+ Málo bytů a nízké bytové domy
+ Výtah a chlazení

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *