Cihla i minerální vata jsou přírodní materiály, prověřené časem. Fyzikální vlastnosti jednotlivých materiálů lze jen obtížně zlepšovat. Jejich kombinace je ale základem moderního stavebního materiálu pro budoucí výstavbu.

Minerální vata ukrytá uvnitř cihly se vyrábí roztavením vhodných hornin. Neobsahuje žádné toxické ani zdraví škodlivé látky. Proti navlhnutí je vata chráněna hydrofobizací, je tedy nenasákavá a zároveň nepohlcuje žádnou vzdušnou vlhkost. Vysoká kvalita materiálů spolu s nejmodernějším způsobem výroby zaručuje vznik špičkových výrobků.

Cihelné bloky Porotherm T Profi pro jednovrstvé zdivo jsou extrémně energeticky úsporné díky svým vynikajícím tepelně-izolačním vlastnostem. Zabraňují častým výkyvům teplot, a to i bez dodatečné tepelné izolace fasády nebo klimatizačních a větracích systémů. Výrazně snižují spotřebu energie na vytápění nebo chlazení. Cihly Porotherm T Profi jsou vhodné i pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie a dokonce energeticky nezávislé domy.

Zdravé prostředí pro bydlení

Cihelné zdivo neobsahuje látky znečišťující ovzduší interiéru, a proto nevyvolává žádné zdravotní komplikace. Jednovrstvé cihelné stěny díky své prodyšnosti přirozeným způsobem regulují vlhkost v místnosti. Proto je v cihlových domech kvalitní vnitřní prostředí, které nevyžaduje nákladné mechanické ventilační systémy pro odvod přebytečné vlhkosti vzduchu.

Bezpečnost domova

Domy postavené z masivních cihelných stavebních materiálů jsou obzvláště stabilní, bezpečné a s vysokou únosností. Odolávají nejen větru, krupobití, bouři a sněhu, ale také eliminují vliv mimořádných událostí, jako jsou laviny, požáry, sesuvy půdy a záplavy. U cihel Porotherm T Profi došlo k navýšení únosnosti zdiva o cca 10 % při zdění na maltu pro tenké spáry a o 50 % při použití zdicí pěny Porotherm Dryfix.

Zvukotěsnost a ticho

Jednovrstvé cihelné zdivo má vynikající akustické vlastnosti. Dodatečné zateplení obvodových stěn může snížit zvukotěsnost vlivem rezonance zateplení.

Trvanlivost, odolnost a stálá hodnota

Rodinné domy a byty postavené z cihelných bloků Porotherm jsou investicí s rostoucí hodnotou. Toto potvrzují zkušenosti z realitního trhu ČR, kdy prodej cihlové stavby má vyšší cenu než třeba dřevostavby. Kvalitní a odolná cihelná konstrukce domu je téměř bezúdržbová a s minimálními náklady na jejich údržbu. Proto cihelné zdivo zaručuje vysokou hodnotu při prodeji i po mnoha desítkách let.

Jednoduché zdění

Zdění z cihel Porotherm T Profi je velmi jednoduché a rychlé. Lze použít celoplošnou tenkovrstvou maltu Porotherm Profi nebo lepidlo Dryfix.extra. Každý z uvedených spojovacích materiálů je součástí dodávky cihel a rychlost zdění je až o 50% rychlejší než u tradičních nebroušených cihel. Jednovrstvé zdivo Porotherm T Profi se vyznačuje takovými tepelněizolačními vlastnostmi, že další dodatečný izolant je nepotřebný i pro stavbu pasivního domu. Mimo to dodatečný izolant zhoršuje unikátní vlastnosti cihelných stěn jako je akustika nebo prodyšnost vodních par.

Vhodnost pro množství povrchových úprav

Systém jednovrstvého zdiva Porotherm T Profi umožňuje díky své konstrukci a materiálovému provedení aplikaci celé řady povrchových úprav. Lze použít tepelně izolační omítky, lícové zdivo či zavěšený keramický obklad.

Ekologické a šetrné k přírodě

Cihly a další keramické pálené materiály jsou ekologické a zdraví podporující stavební materiály, šetrné k životnímu prostředí. Skládají se z přírodních surovin jílu a vody, které jsou získávány k životnímu prostředí velmi ohleduplným způsobem. Cihla pro jednovrstvé zdivo Porotherm T Profi obsahuje navíc zcela přírodní izolant, kterým je kamenná minerální vata.

Vybíráte si zdivo pro vlastní dům? Cihla plněná minerální vatou je tou správnou volbou

Cihla tvoří pro minerální vatu dokonalou ochranu a zaručuje téměř neomezenou životnost stěn.
Snadná difuze vodních par a přírodní původ zdiva je předpokladem pro bydlení ve zdravém a příjemném prostředí.
Optimální akumulace stěn v zimě brání rychlému chladnutí a v létě naopak pomáhá zabránit přehřátí vzduchu uvnitř domu.
Výborné tepelněizolační vlastnosti zdiva.

Hodnoty prostupu tepla pro zdivo tloušťky 50 a 44 cm bezpečně splňují limity pro výstavbu pasivních rodinných domů.
• Porotherm 50 T Profi U = 0,13 W/(m2K)
• Porotherm 44 T Profi U = 0,14 W/(m2K)

Pro nízkoenergetické rodinné domy lze s rezervou použít cihly Porotherm T Profi v tloušťce 38 a 30 cm.
• Porotherm 38 T Profi U = 0,17 W/(m2K)
• Porotherm 30 T Profi U = 0,20 W/(m2K)

Rychlá, snadná a přesná výstavba

Stavění z cihel Porotherm T Profi je snadné, velmi rychlé a přesné. Zdění se provádí na tenkovrstvou celoplošnou maltu Porotherm Profi, která se na cihly aplikuje speciálním maltovacím vozíkem pouze v 1 mm silné vrstvě.

Nebo technologií zdění broušených cihel plněných minerální vatou za pomoci pěny Porotherm Dryfix extra. Tento způsob zdění je nejrychlejším způsobem výstavby a je použitený i v zimním období.

Protože nejnáročnějším krokem je přesné založení stavby, poskytuje výrobce, společnost Wienerberger, možnost objednat si na zakládání stavby a prvního podlaží odbornou pomoc.

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *