Střecha dává každému domu jeho charakter. Zároveň ale musí bezpodmínečně zajistit ochranu domu před deštěm a sněhem, a to i před jeho zafoukáním. 

Správná volba střešní krytiny musí vycházet z obou druhů kritérií, jak z technických, tak z estetických. V našem regionu jsou jednou z nejoblíbenějších a nejběžnějších střešních krytin pálené tašky.

Současné technologie umožňují vytvořit odolné povrchové úpravy a nové sofistikované modely moderních tašek z tradičního a ověřeného materiálu zajišťují optimální fungování střech jak z hlediska ochrany před klimatickými jevy, tak z hlediska požadovaného odvětrání střešního pláště a splní i estetické nároky uživatelů.

Jediný český výrobce pálených střešních tašek, společnost Tondach nabízí širokou škálu modelů a barevností, která uspokojí všechny – od majitelů historických objektů po milovníky moderních domů se současným architektonickým výrazem.

Pálené tašky pro nižší sklony střech

Jedním z důležitých parametrů pro výběr vhodné střešní krytiny je bezpečný sklon střechy. Pro střechy s nižším sklonem se pálené a obecně skládané střešní krytiny příliš nedoporučovaly, ale v současnosti jsou v nabídce pálené tašky, které bezpečně odvedou vodu i v takových situacích. Při laboratorním testování se potvrdilo, že taška Tondach Stodo 12 bez problémů zvládne ochránit bez dalších dodatečných opatření i střechu se sklonem pouhých 25 °.

Testování probíhalo v Belgii v koncernové laboratoři ve městě Kortrijk. Zde kontinuálně sledují kvalitu pálené krytiny již více než 20 let. V rámci zkoušky byl fragment šikmé střechy s krytinou Tondach Stodo 12 umístěn do měřicí aparatury a v různých sklonech zatěžován simulovaným deštěm a větrem, tedy kombinací přiváděné vody a ventilátorů.

Následně pak bylo sledováno, kdy dochází k případnému prosakování vody. Tato zkouška ověřila, že na většině našeho území (1. a 2. větrná a sněhová oblast) je, se schválením technika firmy Tondach, možné bezpečný sklon střechy u modelu Stodo 12 snížit z oficiálně uváděných 30 ° o celých 5 ° – tedy na sklon střechy 25 °.

Jednou z mnoha výhod této vlastnosti pálené tašky Tondach Stodo 12 je fakt, že při sklonu střechy 25–90 ° není nutné provádět celoplošné bednění, takže dochází k úspoře použitého materiálu. Velkou výhodou je pak také nižší hmotnost celého střešního systému a kratší doba realizace střechy.

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *