Seznamte se s unikátním systémovým řešením tepelné izolace pro každý typ střechy.

iRoof, systém nadkrokevní izolace od značky Tondach, je nyní nově na trhu. Značka pálené střešní krytiny Tondach, která je součástí portfolia společnosti Wienerberger, se rozhodla svůj široký sortiment střešních tašek a podstřešních fólií rozšířit navíc o tepelně izolační systém iRoof.

Nadkrokevní izolace má oproti tradičnímu vkládání izolace mezi krokve celou řadu výhod. Jedná se o difúzně otevřený systém desek, který zajistí vysokou kvalitu vnitřního prostředí a zároveň dokonalou vzduchotěsnost systému. Využitím nadkrokevní izolace Tondach iRoof získá stavebník konstrukci bez tepelných i akustických mostů. iRoof zabraňuje přehřívání interiéru v letním období a úniku tepla v zimě.

„Systém PIR desek umožňuje navíc rychlou a jednoduchou montáž. Jeho použití minimalizuje výskyt montážních chyb. Je vhodný jak pro novostavby tak rekonstrukce,“ uvádí Ing. Vít Jirkovský, technický ředitel pro značku Tondach společnosti Wienerberger. Další nespornou výhodou je zachování pohledového krovu a nesnižování světlé výšky a výrazná úspora místa v podkroví.

Pro různé typy střech a rozdílné nároky stavebníků jsou v systému zahrnuty tři různé druhy izolačních PIR desek, s tloušťkami od 80 do 220 mm. Tvarově stálé desky jsou oboustranně opatřeny buď difúzně otevřeným rounem, nebo hliníkovou fólií. K dispozici je i varianta s difúzní fólií DHV 3 se samolepícími okraji pro rychlé vytvoření dokonalé hydroizolační vrstvy. Investor tedy může vybírat ze třech základních kategorií. První dvě, iRoof Top a iRoof Uni, jsou určené primárně pro novostavby. Kategorie iRoof Renova se naopak doporučuje tam, kde se nedá zvedat výška střechy.

Investor získá v systému iRoof benefit v podobě konstrukce s velkou životností a významným tepelně-izolačním vlivem na celou stavbu. Má přímý vliv na náklady na vytápění. Při použití tohoto tepelněizolačního systému můžeme hovořit o tzv. inženýrské střeše, která je systémovou konstrukcí od jednoho dodavatele. Navíc je poskytována nadstandardní 10 letá záruka na celý systém nekeramického příslušenství a 33 letá záruka All inclusive na veškerou keramiku na střeše“ říká Ing. Vít Jirkovský. Tondach iRoof je vyroben z nezávadných a recyklovatelných tepelněizolačních materiálů odolných vůči ohni. Skvěle tak doplňuje vlastnosti pálené střešní tašky, její přírodní podstaty a barevné stálosti.

Zdroj: Tondach

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *