Pro stavbu domu si investor vybral systémové zdění s doplňkovými cihlami HELUZ, které v dnešní době není dražší oproti zdění bez doplňkových cihel. S doplňkovými cihlami HELUZ stavíte levněji a mnohem rychleni než bez nich.

Argumentů pro využití doplňkových cihel a kompletního cihelného systému HELUZ je řada, zejména ekonomický, ekologický a přináší zdravé klima pro samotný život v domě a stavba má také delší životnost.

Již nezateplovat

S cihlami HELUZ FAMILY 44 nemusíte dodatečně zateplovat a s využitím doplňkových cihel za stejnou cenu probíhá satvba rychleji. Je bez rizika technologických vad při instalaci dodatečného zateplení. Jednovrstvé zdivo lépe dýchá, protože má 4-6 krát lepší difúzní vlastnosti než EPS (polystyren) používaný pro zateplovací systémy, takže nehrozí biologická ani mechanická degradace.

Šetřit peníze

„V cenovém porovnání konstrukce z cihel HELUZ FAMILY šíře 44 cm vs. cihelná konstrukce s 16 cm EPS, která má srovnatelný součinitel prostupu tepla, dosáhneme stejných nákladů na realizaci. Záleží hodně na ceně práce, druhu izolantu, kotvení apod., ale za stejnou cenu můžeme mít trvanlivější a jednodušší jednovrstvou konstrukci,“ potvrzuje ekonomický argument ing. Filip Bosák, manažer technického poradenství společnosti HELUZ.

Využijte služby HELUZ konzultace na stavbě zdarma, kontaktujte obchodního nebo technického poradce z vašeho regionu. Kontakty najdete zde.

Nízkoenergetický dům bez nutnosti zateplení
Typ objektu: Téměř nulový, nízkoenergetický dům
Lokace: Jižní Čechy
Projektant: Ing. arch. Stanislav Pour
Měrná potřeba tepla: do 50 kWh/(m2a)
Energetická náročnost: kategorie B
Konstrukce: Jednovrstvá zděná konstrukce bez dodatečného zateplení
Použitý sortiment: HELUZ, nosné žaluziové a roletové překlady HELUZ, HELUZ FAMILY a HELUZ AKU

Zdroj: HELUZ

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *