Když dnes zákazník řekne, že chce udělat střechu, rozhodně tím nemyslí jen položit krytinu. Ze střech se staly sofistikované systémy, které chrání nejen před sněhem a deštěm, ale rovnou umožňují prosvětlení podkroví, instalaci moderních technologií a musí plnit celou řadu dalších funkcí.

Nejdůležitější z nich je zajištění optimálních životních podmínek v interiéru. Zjednodušeně řečeno, střecha jako pátá fasáda domu brání únikům tepla v zimě a přehřívání v létě.

Novinka versus klasika

Nadkrokevní izolace má oproti tradičnímu vkládání izolace mezi krokve celou řadu benefitů. Například se vyhýbá nosné konstrukci krovu, který je z tepelně-technického hlediska tepelným mostem a snižuje účinnost tepelné izolace.

Z hlediska realizace je pak pokládka tuhých a lehkých izolačních desek na krokve mnohem jednodušší a rychlejší, než když se minerální izolace musí kolem krokví utěsňovat a zajišťovat, aby časem nedocházelo k jejímu sesouvání a deformacím.

Stabilním deskám nadkrokevní izolace nic takového nehrozí a navíc jsou po obvodě opatřeny zámky, které pokládku urychlují a současně eliminují možný vznik tepelných i akustických mostů ve spojích. Vytvořená souvislá plocha z pevných desek je poté dostatečným podkladem pro pokládku difuzní fólie DHV bez nutnosti aplikace bednění.

Výhody nadkrokevního zateplení

  • Konstrukce bez tepelných mostů
  • Rychlá a jednoduchá montáž
  • Minimalizace montážních chyb v ­konstrukci
  • Zachování pohledového krovu a ­nesnižování světlé výšky podkroví

Jednoduché řešení od Tondachu

Nový tepelněizolační systém iRoof má několik ­variant, aby vyhověl požadavkům každé střechy. ­Difuzně otevřené systémy iRoof Top a iRoof Klasik jsou určeny pro novostavby i rekonstrukce. Pro případy, kdy nelze zvedat výšku střechy, zase můžeme doporučit iRoof Renova. Pro různé nároky jsou v systému i tři různé typy izolačních desek. Všechny jsou z izolačního materiálu PIR (polyisokyanurát), s tloušťkami od 80 do 220 mm. Tvarově stálé desky jsou oboustranně opatřeny buď difuzně otevřeným rounem, nebo hliníkovou fólií. K dispozici je i varianta s difúzní fólií DHV 3 se samolepicími okraji pro rychlé vytvoření dokonalé hydroizolační vrstvy.

Důkladně testováno

Garantem a technikem pro nový systém nadkrokevního zateplení je Ing. Tomáš Pokorný, který doplňuje: „Investoři získávají v systému iRoof ­benefit, a to v podobě konstrukce s velmi dlouhou životností. Vlastnosti našich desek PIR máme garantovány laboratořemi v Německu, takže vyhoví i zákazníkům náročným na kvalitu. Ve spojení s pálenou krytinou Tondach bude jejich střecha funkční a krásná nejen zvenčí, ale i uvnitř.“ Můžeme se tedy těšit na systémové řešení se spoustou výhod a ekonomických benefitů.

Zdroj: Tondach

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *