Moderní cihly HELUZ FAMILY 2in1 jsou vhodné pro obvodové konstrukce různých budov s důrazem na nízkou spotřebu energie na vytápění. Zde lázeňský dům v Poděbradech.

Podle wikipedie je mistrovské dílo (masterpiece): Mistrovské dílo je v původním významu kvalitní řemeslná práce, kterou musel tovaryš vykonat jako jednu z podmínek toho, aby byl uznán za mistra svého řemesla. Tohle tvrzení můžeme přeneseně použít i pro současné moderní cihelné bloky. Cihly jsou známy a používány po stovky let, je z nich postaveno a nadále stavěno obrovské množství staveb a prokazatelně tak patří k trvale udržitelným stavebním materiálům. Současné moderní cihelné bloky posouvají kvalitativní laťku o parník dále. Základ tvoří cihelný střep, který je mnohem kvalitnější než u dříve používaných běžných cihel, jejichž kvalita byla různorodá. Zároveň se dnes používá výrazně méně cihelného střepu na zhotovení konstrukcí, a to při dosažení mnohem lepších užitných vlastností. Z tohoto je zřejmé, že moderní cihly jsou příznivé k životnímu prostředí, protože je potřeba méně surovin, výroba tak není energeticky náročná jako u tradičních plných cihel a přes konstrukce domů z moderních cihel neuniká skoro žádné teplo.

Cihelný střep tepelněizolačních cihel HELUZ FAMILY má pevnost jako dobrý beton a tepelnou vodivost jako dřevo. Díky moderní výrobní technologii lze cihelný step vytvarovat tak, že cihly se hodí pro nízkoenergetické budovy bez vnějšího zateplení.

Současné moderní technologie, kladení extrémního důrazu na kvalitu výrobků a provádění kontrol nezávislých certifikačních orgánů posunuly kvalitu výroby do úplně jiné kategorie. Jen cihelný střep má pevnost jako velmi kvalitní beton a přitom má několikanásobně menší tepelnou vodivost (jako dřevo). 

Výrobkové portfolio HELUZ nabízí cihly pro různé stěny podle jejich typu a potřebných užitných vlastností.

Cihelný střep je vyráběn z přírodních materiálů, je zdravotně nezávadný a přírodě blízký. Díky dlouholetému kontinuálnímu vývoji dnešní výrobci nabízí jedny z nejkvalitnějších stavebních materiálů, které kdy na planetě byly pro stavění domů pro bydlení. Dnes jsou cihly vyráběny podle typů jejich užití pro různé typy konstrukcí jako pro obvodové stěny bez zateplení, vnitřní nosné stěny nebo pro stěny se zvýšenou zvukovou izolací apod.

Samozřejmě dnešní výrobci cihel nabízí kompletní promyšlená řešení pro celou hrubou stavbu domů, která tvoří základ pro ty nejlepší domovy svých obyvatel až po skvostná architektonická díla. Ruku v ruce postupují i související materiály jako jsou malty, omítky a všechny další materiály dotvářející kompletní cihelné domy. 

Moderní cihly se brousí a jejich ložné jsou nejpřesnější ze všech zdicích prvků. To umožnuje u používání moderních malt jako je předem připravená malta HELUZ SIDI.

Nelze pochybovat o tom, že rozvinutá Evropa je domovinou moderních cihel. Do těchto zemí patří jednoznačně i Česká republika, na což můžeme být pyšní. Tento status potvrzuje i propracovaný systém návrhových norem, který se neustále vyvíjí a zabezpečuje rámec navrhování všech zděných konstrukcí z moderních stavebních materiálů. Cihly a dnes vlastně celá konstrukční řešení se neustále vyvíjí, a proto jsou moderní cihly jedním z nejlepších a nejkomplexnějších zdicích prvků na trhu.

Pro téměř energeticky nulové domy lze použít cihly s integrovanou izolací HEUZ FAMILY 2in1. Izolace je uvnitř cihel, takže se nezničí. Na zdivo si lze pak vybrat z rozmanité škály fasád od běžných omítek až po luxusní fasády z různých typů obkladů.

Cihelné domy jsou bezpečné, nízkoenergetické, bez nadsázky úžasně trvanlivé a pomyslnou třešničkou na dortu jsou miliony obyvatel potvrzující bezvadný komfort bydlení. Zejména kvůli cihlám si zděné domy dlouhodobě drží pozici oblíbenosti staveb, které se na celkovém fondu povolovaných staveb v ČR drží na více jak 80% podílu staveb podle typu konstrukce. 

komentáře

  1. Roman Kučera

    Když polystyren, tak jedině uvnitř cihly 🙂 To je jasná věc.

    • A navíc polystyren v cihle nezhoršuje difúzi vodních par, to je nejdůležitější věc podle mě.

      • Havran Z.

        Z mého pohledu ten polystyren také není úplně ok, nejsem s ním na 100% ztotožněn, ale na druhé straně si nemyslím, že musí být problém nutně v něm. Hodně lidí staví velmi rychle, chtějí bydlet do jednoho roku například a ihned zateplí. Některé materiály jsou ještě od výroby mokré a když stavbu před pořádným vyschnutím hned zateplí tak jasně, že to plesniví, popřípadě praskají zdi atd.
        Mělo kdo dodržuje předepisované technologické přestávky a pak se diví a nadávají.

  2. Kryštof Knapp

    No a hlavně není to jen o tom samotném zateplení, protože nemusíš shánět následně partu, která ti to udělá, nemusíš platit lešení, které k tomu bezvýhradně potřebuješ a mnoho jiných věcí. Nemluvě o čase, který tím také ušetříš.

  3. Havran Z.

    Ale při tenčí cihle je to víc než třeba. Jaké je nejlepší zvolit zateplení, mám-li například 38?

    • Havran, zateplit můžeš fasádním polystyrenem i minerální vatou, to záleží jen na tobě, co zvolíš a kolik peněz za to budeš chtít dát. Osobně doporučuji alespoň 10 cm izolace, ideálně 15. Ovšem u cihly 2v1 bys toto řešit nemusel vůbec.

      • Daniel Makara

        Přesně tak. Ono tyto zateplené cihly nahrazují cihly s označením STI. Perfektně se hodí při stavbě nízkoenergetického domu již při tloušťce zdiva 380mm.

  4. Daniel Makara

    S tím souhlasím, co se týká konkrétně tohoto typu cihly, tak nakolik jsou již zateplené, není třeba řešit dodatečné zateplení, což je skvělé řešení. 🙂

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *