Lícové cihly, tzv. klinkery, nabízejí široké využití jak při řešení fasád domů, prvků zahradní architektury, tak je lze uplatnit i v interiérech.

Kromě estetické funkce zaručují u vrstveného zdiva i velmi dobré tepelně-akustické vlastnosti. Na výběr je přitom řada formátů i barevností.

Výrobky TERCA Klinker se vypalují ze speciálních druhů cihlářských hlín při vysokých teplotách (cca 1100 °C) až do slinutí. Dobře odolávají povětrnostním vlivům, zaručují stálou krásu po mnoho let a nevyžadují údržbu. Tyto cihly jsou málo porézní, mají vysokou objemovou hmotnost a pevnost a díky tomu dobře snášejí mechanickou i chemickou zátěž.

V rámci sortimentu TERCA Klinker si lze vybrat ze tří základních rozměrů (ve variantách cihla plná a děrovaná, reliéf, různé tvarovky a rohový pásek) a několika barevných možností. Řezáním těchto cihel na poloviny a jejich použitím s celými cihlami je možné dosáhnout širokou škálu zajímavých a architektonicky působivých vazeb.

Český formát: 290 x 140 x 65 mm

Německý formát: 240 x 115 x 65 mm (svými rozměry zapadají do komplexního systému POROTHERM)

Rakouský formát: 250 x 120 x 65 mm

Všechny rozměrové řady se vyrábí ve formátu lícová cihla plná a děrovaná a mají kromě lícovek s povrchem antique hladký povrch. Ke každému druhu lícové cihly TERCA se vyrábí také obkladový pásek a rohový pásek vhodný pro obklad exteriéru i interiéru.

Sortiment lícových cihel TERCA doplňují i speciální zdicí a spárovací malty dodávané taktéž společností Wienerberger.

Hlavní přednosti výrobků z pálené hlíny – lícových cihel, obkladových pásků a dlažeb TERCA Klinker:

▪ vysoká pevnost a mechanická odolnost
▪ neomezená životnost prověřená dlouholetou tradicí
▪ mrazuvzdornost a kyselinovzdornost
▪ elegance a krása ryze přírodního materiálu

Zdroj: Stavba, Wienerberger (TERCA, Porotherm)

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *