Kvalitu střechy, která je každým dnem zkoušena nepřízní počasí, ať je to mráz, sníh, vítr, déšť či slunce, spolehlivě zajistí správné využití a použití všech střešních prvků.

Střešní tašky Tondach mají propracovaný systém který se nazývá Tondach TUNING. Zahrnuje systém keramických a nekeramických doplňků pro zkompletování střechy systému Tondach.

Podstřeší neboli podstřešní konstrukce

Sem patří DHV – jednotlivé paropropustné folie, okapní plechy, PIR desky (iRoof), těsnící pásek pod kontralatě, větrací pásy a další.

Základní funkcí podstřešních folií je ochrana tepelně izolačního souvrství a nosných prvků střechy proti zafoukaným srážkám. „V dnešní době je běžné podkročení bezpečného sklonu střešní krytiny. V takovém případě ovšem střechu ohrožují zafoukávané vodní srážky a náporový vítr, což nepříznivě působí na celé střešní souvrství, zvláště pak na tepelné izolace z minerálních vláken. Volba podstřešní folie je velmi důležitá, a přesto často opomíjena. Pořizovací cena na celou střechu tvoří zanedbatelný zlomek celkové ceny.

Tondach FOL Mono a Mono DT

Tyto folie, které se používají pod krytinu jako pojistná ochrana tepelné izolace, jsou bez pórů, vlhkost z podstřeší přepravují z konstrukce zcela novým způsobem – pomocí aktivního molekulárního řetězce.

Monolitické fólie jsou vždy vodotěsné, a to i za působení:

  • Přímého dotyku s chemickými látkami na ošetření dřeva
  • Oleje (motorová pila)
  • Pryskyřice

Prosvětlení půdního prostoru

Ke každé střeše patří i doplňky vhodné na prosvětlení půdního prostoru jako jsou prosvětlovaní čiré tašky či výlezová okna. Překážkou pro nás není prostup pro turbo kotel, TV anténu či satelit, odvětrání ani solární systém, díky speciálním prostupovým taškám ke všem modelům našich tašek.

Proti sněhu

Často opomíjenými, ale nutnými doplňky jsou účinné proti sněhové tašky, zábrany, sněhové mříže, sněhové háky a držáky kulatiny. Přesné množství a umístění je stanoveno dle výpočtu na každou konkrétní střechu. Při návrhu je vždy nutné znát sklon střechy, sněhovou oblast, rozměr střechy, a druh tašky.

Speciální doplňky

Sortiment doplňují i speciální doplňky jako mimo jiné retušovací barvy – používané na zatření řezů kolem střešních oken, bezpečnostní střešní háky, držáky hromosvodu, pokrývačská malta.

Pro nutnou revizi komínu či střechy samotné máme k dispozici i stoupací komplety k této činnosti určené.

Okrasné prvky

Poslední a často oblíbeným doplňkem jsou okrasné ukončení hřebene (lev, slunce, drak) a okrasné doplňky na hřeben (kominík, náměsíčník, sova, kohout, kočka, kalous, hasič a věžička).

Zdroj: Tondach

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *