Taška z pálené hlíny patří už po staletí k vyzkoušeným materiálům.

Střecha je deštníkem domu. Chrání před větrem, deštěm a sněhem, udržuje teplo a sucho mezi zdmi. Pochopitelně ale není střecha jako střecha. Tvar, materiál a barva dávají každému zastřešení jedinečnost. Nejčastěji užívaným typem, který tvoří střešní krajinu českých měst a vesnic, je šikmá sedlová střecha s taškami.

Keramické střešní tašky

Jejich koupí volíte tradiční materiál vyrobený z přírodních surovin, který je zcela recyklovatelný a jehož estetika nestárne. Hlína má mnoho přirozených vlastností, které se u moderních materiálů pracně vyvíjejí. Tašky (např. Tondach) z tohoto materiálu jsou pevné, mrazuvzdorné, odolávají agresivnímu prostředí, ohni a vodě. Zároveň ale umožňují prostup vlhkosti – dýchají. Současné moderní technologie nabízejí rozmanitost tvarů, povrchů a barev. Neměnnost barev je zaručena probarvením tašky v celé její hmotě. Glazurová povrchová úprava výrobek zpevňuje a chrání proti usazování nečistot, mechu nebo UV záření.

Předpokladem bezchybné funkčnosti střechy je soulad všech prvků střechy. Proto je vhodné zvolit kompletní střešní systém od jednoho výrobce.

Střešní doplňky

Základ střechy tvoří taška. Ale aby vše fungovalo a vypadalo, jak má, nelze zapomenout na příslušenství. Kvalitní výrobci poskytují systémové díly, které jsou funkcí, tvarem a barevností sladěny se zvoleným typem tašky. Hřebenové a nárožní tvarovky zajišťují větrání, které je pro životnost střechy důležité. Tvarovky musí mít vysoký odvětrací výkon a bezpečně chránit před působením větru, deště a sněhu. Napojení na zdi a komíny, střešní prostupy, doplňky pro pohyb po střeše nebo protisněhové zábrany, to vše by měl kompletní střešní systém nabídnout. 

Solární kolektory

Kdo by nechtěl ušetřit náklady na vytápění nebo na ohřev teplé vody. Řešením mohou být střešní kolektory, které najdete v doplňkové produktové nabídce výrobců střešních krytin. Kolektory na ploše 6 m2 mohou čtyřčlenné domácnosti během roku pokrýt až 60 % energie na přípravu teplé vody. V létě, kdy se netopí, dokonce zajistí celou spotřebu teplé vody. Solární kolektory nabízené v kompletním střešním systému nejen zachytí sluneční energii, ale v  místě zabudování nahradí krytinu. Jednotlivé prvky střechy jsou jak technicky, tak i esteticky sladěné.

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *