Ceny plynu i elektřiny se pomalu vymykají kontrole a překonávají i ty nejčernější scénáře. Investujte rodinné úspory do cihel. Stavět z cihel je pořád velice výhodné. Hovoří se o „cihlovém zlatě“. Stavebníci, kteří postaví vlastní dům, nyní těží z výhodných úrokových sazeb a stále se zhodnocující ceny hodnoty „cihlového zlata“. Pece cihlářů jedou na plyn. Jeho cena vzrostla třikrát. Nelze očekávat, že se v letošním roce něco podstatného změní směrem k poklesu cen plynu. Co z toho plyne pro potenciální stavebníky?

Náklady na energii lze při stavbě z cihel snížit, protože tento stavební materiál nabízí vynikající tepelnou izolaci a mnohdy i sám již obsahuje dostatečnou izolaci. Finanční a dluhová krize je nejlepším časem na stavbu vlastního domu. Cihla je vysoce moderní a odolná vůči budoucnosti. Kdo nyní staví, vytváří si pomocí „cihlového zlata“ jistotu a hodnotovou stabilitu na celý život.

Záchranné balíčky, konflikt na Ukrajině, miliardová pomoc, měnová krize, nespolehlivé Rusko – titulky, které dominují mediálnímu prostoru a vyvolávají nejistotu. Strach z finančních ztrát vyvolává trvalou potřebu udržitelných cenných papírů. Odborníci proto radí investovat do měny, která je bezpečná a má stabilní hodnotu: „cihlové zlato“. Stavebnictví nebylo nikdy tak výhodné jako nyní. To je výhoda krize a inflace. Investice do cihel a výstavba vlastního domu je jedním z nejlepších způsobů, jak vytvořit dlouhodobou hodnotu. V době velké krize v 30. letech minulého století se rovněž hodně stavělo. Stačí, když se každý podívá kolem svého domu a zjistí, kolik rodinných dom a činžovních domů se právě začátkem 30. let postavilo.

Stavba domu má v současnosti větší smysl než kdykoli předtím. Úrokové sazby stavebních úvěrů jsou stále ještě přijatelné, mzdy rostou a pracovní místa jsou jistá a inflace přesahující dvouciferná čísla dává dobrý smysl pro urychlení stavebních plánů. Vzhledem k tomu, že v minulosti to byly především finanční trhy, které způsobily četná zklamání, je stavba domů synonymem jistoty a stability hodnoty.

V průběhu let se cihla osvědčila jako spolehlivý partner pro pevnou a udržitelnou výstavbu domů. Tento stavební materiál je prověřený tisíciletími a je důsledně vyvíjen jako špičkový materiál: Přirozené a příjemné vnitřní klima, vysoká protihluková a protipožární ochrana a snadné zpracování jsou jen některé z jeho vynikajících vlastností.

Cihla dosahuje obzvláště dobrých výsledků, když se do hry zapojí Damoklův meč – náklady na energii. Má jemnou pórovitou a kapilární strukturu, která je přítomna v přírodním cihlářském materiálu hlíně, a po vypálení má strukturu přesně vypočítaných tepelných komor a pásů. Spolu s izolačními vložkami z minerální vlny a polystyrénu zajišťuje vynikající tepelnou izolaci a velmi dlouhou akumulaci tepla ve vnější stěně domu – bez dalších izolačních vrstev. Tímto způsobem jsou již v plášti budovy vytvořeny nejlepší podmínky pro velmi vysokou tepelnou izolaci a nízké náklady na energii.

Cihla je doslova pozlacená díky vysoké kvalitě poměru ceny a výkonu v kombinaci s minimálními následnými náklady. Masivní zděné stavby vyžadují nízké náklady na údržbu a zaručují bezpečnost, pevnost a trvalou hodnotu. Zdivo z rovinných cihel je větru a vzduchu odolné, odolává prudkým bouřím, silnému trvalému dešti, sněhu, mrazu a ledu i dlouhodobému působení UV záření. Všem doporučujeme, aby využili současné situace a realizovali svůj vlastní dům z cihel. Kdo se chopí příležitosti a staví nyní, investuje svůj kapitál bezpečně a se stabilní hodnotou.

-jik-
Foto: iStock

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *