Společnost Deloitte ocenila deset českých firem v programu Czech Best Managed Companies. HELUZ patří mezi nejlépe řízené české firmy.

Česká rodinná společnost HELUZ získala certifikát nejlépe řízené firmy v prvním českém ročníku celosvětového programu Best Managed Companies (BMC). V programu, který detailně hodnotí přihlášené soukromě vlastněné společnosti dle přísných mezinárodních parametrů, ocenila společnost Deloitte deset českých firem. Certifikát nejlépe řízené firmy získaly (v abecedním pořadí) AKESO holding, HELUZ, LIKO-S, NWT, Packeta (Zásilkovna), Pilulka Lékárny (Pilulka.cz), PSN, SPEED LEASE (Sixt.cz), TITAN – Multiplast a ZLKL.

Hrdost, závazek a výzva

„Je to pro nás skvělá zpětná vazba o tom, jak se snažíme dělat svou práci. Jsme velmi hrdí na toto ocenění, které mimo jiné odráží náš přístup k podnikání. Jsme rovněž hrdí na naše zaměstnance, kteří společně a odpovědně pro HELUZ pracují a zásadním způsobem přispívají k úspěchům společnosti. A v neposlední řadě cítíme závazek. Každé takové ocenění je impulzem k další práci, protože dostat se na špici je těžké, ale mnohem důležitější je se na ni udržet,“ komentoval zisk ocenění Ing. Jan Smola, MBA, generální ředitel společnosti.

„Jakožto ryze česká firma, které propůjčili své jméno její majitelé, máme svou strategii postavenou na prozákaznickém přístupu, dlouholetém budování dobrého jména a na produktech s vysokou mírou přidané hodnoty. Je vidět, že se vyplatilo zvolit si vlastní cestu, trochu jinou než jiné firmy v oboru, a upřednostnit perspektivu před rychlým ziskem,“ dodal.

Program BMC

Program BMC byl založen v roce 1993 v Kanadě a od té doby je nejvýznamnějším podnikatelským oceněním svého druhu. Nyní se uděluje již ve 20 zemích světa. Firmy v programu Czech Best Managed Companies posuzuje nezávislá porota složená ze sedmi odborníků. Společnosti musí splňovat požadovanou úroveň ve čtyřech hlavních pilířích – Strategie, Produktivita a inovace, Řízení a finanční výkonnost a Firemní kultura.

Přihlášené firmy procházejí vícefázovým programem, během něhož vedení firem připravuje svou přihlášku s odborníky Deloitte v rámci intenzivních workshopů, takzvaných BM labů. Jejich ověřená metodika firmám poskytuje odbornou zpětnou vazbu a poradenství v oblastech řízení. Přihlášky jsou podkladem pro rozhodnutí poroty, jejíž členové jsou pro zajištění objektivity nezávislí z pohledu přihlášených firem i Deloitte. Více informací na www.bestmanaged.cz.

Do projektu se společnost HELUZ přihlásila na doporučení obchodního partnera. „Vyplnili jsme krátký dotazník, zaslali požadované informace a čekali, co bude,“ pokračuje Ing. Jan Smola, MBA: „Zanedlouho nás kontaktovali zástupci pořádající společnosti Deloitte s tím, že pro pokračování je nutné absolvovat společný workshop. Domluvili jsme tedy termín a formou řízené diskuze se zástupci pořadatele a jeho partnerů prošli témata jako strategie, řízení a finanční výkonnost, produktivita, inovace a firemní kultura. Jednotliví členové našeho týmu odpovídali na otázky a popisovali naše fungování.“

Největší český výrobce

Z rodinné firmy HELUZ se stal největší český výrobce kompletního cihelného stavebního systému, který udává trendy ve stavebnictví na českém trhu, a úspěšně se prosazujete na okolních trzích. Tomu odpovídají i další plány rozvoje společnosti pro nejbližší roky.

„Naším cílem je především udržet si svou pozici ve stavebním sektoru. Je nám jasné, že zlepšování se je nikdy nekončící proces a stále nacházíme nové a nové oblasti, které je třeba posouvat dál. Mimo to jsme do naší skupiny v minulých letech získali další společnosti. V rámci diverzifikace oboru jsme koupili dřevovýrobu s automatickou linkou na výrobu palet. Budujeme sportoviště v Šindlových Dvorech u Českých Budějovic, kde provozujeme nejen sportovní a výcvikovou střelnici, ale nově i golf driving range. Majetkově jsme vstoupili do online agentury X Production a mezi naše poslední akvizice patří odkoupení 100% podílu ve společnosti CIKO s. r. o., která patří mezi přední výrobce komínových systémů. Nyní se potřebujeme soustředit na integraci nově získaných aktiv do skupiny HELUZ, najít vhodná propojení a maximalizovat synergické efekty. Máme ale připraveny i jiné, zcela nové projekty, o kterých ale zatím nemohu více hovořit,“ doplňuje Ing. Jan Smola.

www.heluz.cz

Tags:

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *