Společnost HELUZ svými špičkovými výrobky navazuje na rodinnou tradici, která se začala psát před 145 lety. Tehdy Jan Řehoř v Dolním Bukovsku postavil první žárovou pec a z vytěžené hlíny vypálil první cihly. Na přerušenou linku navázali potomci rodiny zakladatele v roce 1992, kdy jim byla historická cihelna v Dolním Bukovsku vrácena v restituci a majitelem se stal pan Vladimír Heluz. V současné době se do řízení zapojuje další, historicky již 6. generace, synové Roman a Michal Heluzovi.

Za jejich fungování se rodinná společnost HELUZ stala jedním z největších středoevropských výrobců cihel a již léta dodává kompletní stavební systém pro hrubou stavbu do všech zemí střední Evropy. Kromě domácího trhu patří mezi její stěžejní působiště např. Slovensko a Rakousko.

V nabídce HELUZu naleznete kompletní stavební systém zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, akustické cihly, keramobetonové i panelové stropy, žaluziové, roletové i klasické překlady (všechny typy nosné), kompletní komínové systémy, jakož i ostatní materiály a pomůcky pro zdění. HELUZ patří k nejinovativnějším firmám ve svém oboru. Již více jak 10 let vyrábí cihelné bloky s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na trhu HELUZ FAMILY 2in1 vhodné pro domy s téměř nulovou spotřebou energií i pro pasivní domy, a to v jednovrstvé konstrukci bez dodatečného zateplení.

V roce 2017 na trh uvedla i první kompaktní broušenou AKU cihlu sendvičové skladby cihla-minerální vlna-cihla se vzduchovou neprůzvučností Rw=57 dB při celkové tloušťce 21 cm pod názvem HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená. Opravdu revoluční novinkou je tekutá, předem připravená silikátově-disperzní malta HELUZ SIDI pro rychlejší a bezproblémové zdění, která se nanáší systémovým válečkem jako při malování. Novinkou roku 2020 je pak PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilním vnitřním prostorem pro umístění libovolné venkovní stínicí techniky, který je určen pro jednovrstvé zdivo z cihel HELUZ FAMILY a HELUZ FAMILY 2in1.

HELUZ nabízí i řadu služeb a poradenství

Základní službou pro investora je cenová nabídka a výkaz spotřeby materiálů. Společnost však nabízí i zhotovení kladečských plánů pro keramické stropy, vypracování průkazu energetické náročnosti budovy pro stavební povolení, požárně bezpečnostní řešení nebo výpočet spalinové cesty, stavebníci mohou využít služeb i statika nebo nechat provést Blower door test pasivního domu. Během přípravy jsou k dispozici projektantům techničtí poradci, kteří pomáhají s detaily, není problém se sejít přímo na stavbě, nebo poskytnout HELUZ Technickou příručku pro projektanty nebo HELUZ Prováděcí příručku pro stavbaře. Technik na stavbě pomůže se založením první řady a může seznámit stavebníka i s dalšími postupy, jako je zakládání rohů, různých vazeb nebo ostění. Během stavby pak lze kdykoli oslovit technického zástupce v dané lokalitě, který opět přijede na stavbu a poradí.

Cihly HELUZ i firma byly nesčetněkrát oceněny

Společnost HELUZ posbírala za svoje inovace řadu cen, např. akustická cihla HELUZ AKU Z 17,5 broušená obdržela stříbrnou Známku kvality, ocenění udělované Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství. Nejen ale produkty, i sama společnost HELUZ byla nesčetněkrát oceněna, např. získala prestižní titul Nejlepší výrobce stavebnin roku 2018 v kategorii do 300 zaměstnanců. Česká rodinná společnost HELUZ získala i certifikát nejlépe řízené firmy v prvním českém ročníku celosvětového programu Best Managed Companies (BMC). Program BMC byl založen v roce 1993 v Kanadě a od té doby je nejvýznamnějším podnikatelským oceněním svého druhu. Nyní se uděluje již ve 20 zemích světa.

Řada rodinných domů i jiných staveb získala v posledních letech i ocenění jako „Dům roku“ nebo „Stavba roku“ a to jak v České republice, tak i na Slovensku.

Zdravé, úsporné a ekologické

Značka HELUZ drží několik významných primátů. Jako vůbec první v ČR postavila v roce 2012 jednovrstvým zděním z cihel pasivní dům bez jakékoli další izolace. Dalším významným milníkem a prvenstvím bylo v roce 2013 získání environmentálního prohlášení o produktu (EPD), které bylo o dva roky později dokonce rozšířeno na všechny cihelné produkty ve všech vlastních výrobních závodech.

„Náš hlavní výrobní program je na zdravém životním prostředí postavený již ze své podstaty – cihly jsou vyrobeny z přírodních materiálů – a řadí se k výrobkům, které životní prostředí zatěžují minimálně. Cihly můžeme bez nadsázky řadit k ověřeným trvale udržitelným materiálům, protože se používají stovky let a je z nich postavena většina domů v Evropě. Je potřeba říct, že i přesto, že se cihly vypalují, tak patří k materiálům s nízkou uhlíkovou stopou (LCA), která odráží celkové energetické nároky v průběhu celého životního cyklu. Díky vlastnímu intenzivnímu vývoji vyrábíme cihly s vysokými tepelněizolačními parametry pro nízkoenergetické a pasivní domy. A právě následná nízká spotřeba energie po celou dobu využívání stavby zajišťuje malou zátěž pro životní prostředí,“ říká Ing. Jan Smola, MBA, generální ředitel společnosti HELUZ.

www.heluz.cz

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *