Společnost HELUZ podpořila festival stavebních řemesel STAVÍME BUDOUCNOST s podtitulem: inspirujme se přírodou. Pro tuto propagační akci středního odborného vzdělávání zapůjčila virtuální realitu a prezentaci onlinové učební příručky STAWEBNICE. Pro soutěž dovednosti pak poskytla malé kbelíky HELUZ SIDI, ze kterých účastnící stavěli co nejvyšší komín.

Akce se konala v areálu SOŠG ve Starém Městě pod záštitou Zlínského kraje a města Staré Město ve dnech 1. – 2. října 2021. První den byl určen pro studenty a druhý pro veřejnost. Oba dny proběhly za velké spokojenosti všech zúčastněných stran.

Studenti akci uvítali

Pedagogové a studenti SOŠG hlásí ze všech stanovišť, že účastníci byli doslova nadšeni přístupem, odborností a nápaditostí při představení sortimentu a technologií. Všichni se shodli, že toto je přesně cesta, která je potřeba. Je to způsob, jak studenty zaujmout a představit jim, co je v budoucnosti čeká a s čím se budou každodenně potkávat. Je to téma, jak budoucí odborníky do stavebních oborů motivovat.

Rozsáhlá podpora

„Akce se dočkala značné podpory i ze strany municipalit. Velký obdiv jsme zaznamenali i od podporovatelů z města Staré Město místostarosty Mgr. Martina Zábranského a starosty města Ing. Kamila Psotky. Za prodejce stavebnin TRADIX chceme vyzdvihnout profesionalitu při celé realizaci, vstřícnost a ochotu zapojit se do tohoto pilotního projektu,“ říká Andrea Stejskalová ze společnosti HELUZ.

Za Nadační fond Řemeslo pomáhá zase musíme poznamenat, že se splnil další z hlavních cílů a to, že se zapojili studenti SOŠG do příprav a celkové realizace. Studentům přišli pomoci samozřejmě i pedagogové školy. Z úst těchto mladých budoucích odborníků ve stavebnictví bylo slyšet nadšení a chválu směrem k tématům, která zazněla na jednotlivých stanovištích.

Sbíráme podněty

Celkově akci navštívilo zhruba 600 návštěvníků, což je na nultý ročník velmi pěkné číslo, a navíc za probíhajících covidových opatření a chřipkovým karanténám na školách.

„Věříme, že spokojenost byla oboustranná. Určitě se budeme těšit na zpětnou vazbu z Vaší strany k organizaci, realizaci a celkovému námětu akce. Již nyní máme plán, jak celý projekt ještě vylepšit. Během soboty zazněla na jednotlivých stanovištích spousta podnětů, co všechno by se dalo ještě vymyslet,“ uzavírá Andrea Stejskalová, ze společnosti HELUZ cihlářský průmysl.

-red-

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *