Dne 23. 7. 2021 došlo k podpisu Akviziční smlouvy společností IZSPV s.r.o. (součást HELUZ GROUP), která se týká nabytí 100 % podílu naspolečnosti IZOS s.r.o.

HELUZ GROUP je předním výrobcem kompletního stavebního systému HELUZ dodávaného především na trhy České a Slovenské republiky, Německa, Rakouska, Polska a Maďarska. Dále pak vlastní společnosti HELUZ dřevovýroba s.r.o., produkující nejrůznější typy dřevěných palet, společnost CIKO s.r.o., dodavatele vysoce kvalitních komínových sestav a společnost X Production s.r.o., kreativní agenturu se sídlem v Brně a pobočkami v Praze, Ostravě a ve Vídni.

Společnost IZOS s.r.o. byla založena v roce 1992 a je předním specializovaným výrobcem izolačních skel v ČR. Izolační skla vyrábí za použití nejmodernějších technologií na sedmi výrobních linkách ve třech výrobních závodech v Plzni, Žatci a Sudoměřicích. Pro jejich produkci používá materiály renomovaných světových výrobců a dosahuje vysoké kvality a přidané hodnoty svých výrobků.

„HELUZ GROUP se rozhodla využít této akviziční příležitosti zejména proto, že vidí vysoký potenciál dalšího rozvoje svých aktivit a společnost IZOS s.r.o. považuje za stabilní, dobře řízenou společnost s vysokou mírou přidané hodnoty. Začlenění výrobce tepelně izolačních skel vhodně doplňuje hlavní portfolio HELUZ GROUP, dlouhodobě zaměřené na výrobu tepelně izolačních cihel a dalších materiálů pro výstavbu budov s téměř nulovou spotřebou energií,“ uvedl generální ředitel Heluz Group Jan Smola.

Po schválení transakce ÚOHS proběhne fúze a vznikne nástupnická společnost HELUZ IZOS s.r.o. Cena akvizice nebyla zveřejněna.

Začlenění výrobce tepelně izolačních skel vhodně doplňuje hlavní portfolio HELUZ GROUP dlouhodobě zaměřené na výrobu tepelně izolačních cihel a dalších materiálů pro výstavbu budov s téměř nulovou spotřebou energií.

Zdroj: HELUZ GROUP

Tags:

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *