Nenechte si ujít první Wienerberger fórum roku 2023, které se bude konat 18. května ve virtuálním prostoru World of Wienerberger. Přední odborníci z oblasti stavebnictví a energetiky představí moderní pojetí fotovoltaiky v Česku a nastíní možnosti její skutečné návratnosti či svépomocné instalace panelů do střešní krytiny. Zájemci se ale mohou těšit i na tipy, jak navrhovat energeticky úspornější stropní konstrukce a jejich napojení na příčky, a dozví se, jak jim při navrhování šikmé střechy může pomoci vhodný software.

„Probereme praktické výhody integrovaných solárních modulů Wevolt X-Tile. V rámci tématu ovšem proběhnou především diskuze o skutečné návratnosti, ale i možném riziku provozu velkých fotovoltaických elektráren. Účastníci fóra se dozví také o problematice instalace fotovoltaiky svépomocí nebo o energetickém standardu domů s téměř nulovou spotřebou energií v souvislosti s fotovoltaikou,“ jmenuje hlavní body diskuze produktový manažer Wienerberger Wewolt Daniel Frejvald.

On sám vysvětlí, že v případě využití Wevolt X-Tile se fotovoltaika instaluje na střešní latě místo tašek, takže nenarušuje plášť, kvalitně těsní a nijak nezatěžuje konstrukci. V neposlední řadě lze tímto způsobem ušetřit množství materiálu na pokrytí střechy. Na fóru zájemcům předvede v praxi i další benefity modulů, zatímco obecněji problematiku solárních elektráren okomentuje Pavel Hrzina, odborný asistent na katedře elektrotechnologie ČVUT FEL a vedoucí skupiny pro malé zdroje a akumulaci, Solární asociace.

„Fórum díky unikátnímu virtuálnímu světu World of Wienerberger není jen klasickým workshopem. Stavební firmy, projektanti či nadšenci do oboru dostanou možnost vidět praktické ukázky a vizualizace ve 3D prostoru a lépe tak pochopit představované produkty,“ popisuje průběh online konference ředitel produktového managementu a business developmentu Jiří Dobiáš.

Těšit se můžete i na další vhledy do moderního stavebnictví. Produktový specialista navrhování staveb Michal Šenkýř poradí, jak vhodně postupovat při návrhu šikmé střechy s pomocí nového Podkladu pro navrhování Tondach. Ten obsahuje přehled výrobků skupiny Wienerberger s potřebnými vlastnostmi, technickými listy, doporučené skladby střech a mnoho dalších užitečných informací.

Poté následuje přednáška technické poradkyně Jany Novotné a statika Ivo Petráška o tom, jak lze navrhovat energeticky úspornější vykonzolované stropní konstrukce a podrobný návod na jeho napojení na příčku. „Probereme konstrukční detaily napojení vnitřní příčky na těžký a lehký strop nejen z pohledu stavební fyziky. Ve druhé části představíme nové řešení detailů pro překlad Porotherm KP Vario UNI pro stínící techniku, kdy nad úrovní překladu není přímo strop, ale další řada cihel,“ avizují vedoucí oddělení produktových specialistů Wienerberger Milan Rotek a interní lektor Wienerbergeru Jan Huber.

Konferenci uzavře Matěj Jurečka a jeho praktická ukázka montáže. Specialista ve virtuálním světě Wienerbergeru předvede postup nového řešení detailů překladu Porotherm KP Vario UNI pro stínící techniku krok za krokem, a to ve dvou modelových situacích.

Registrace na online konferenci, která poradí a inspiruje, je spuštěna ve  WIP zóně. Poté se jen stačí přihlásit k účasti na streamu, který můžete sledovat z pohodlí domova. Více informací naleznete na webu Wienerbergeru.

Harmonogram přednášek

  1. Představení nového Podkladu pro navrhování Tondach

Ing. Michal Šenkýř – produktový specialista navrhování staveb Wienerberger

  1. Moderní pojetí fotovoltaiky v ČR pohledem odborníků

Ing. Pavel Hrzina, Ph.D. –  odborný asistent na katedře elektrotechnologie ČVUT FEL a vedoucí skupiny pro malé zdroje a akumulaci, Solární asociace
Mgr. Daniel Frejvald – produktový manažer Wienerberger Wevolt

  1. Energeticky úsporné vykonzolování stropu

Ing. Ivo Petrášek – statik společnosti Wienerberger
Ing. Jana Novotná – technický poradce společnosti Wienerberger

  1. Stavební konstrukce v souvislostech – detail napojení příčky na strop a překlad Porotherm KP Vario UNI pro stínicí techniku s další řadou cihel

Ing. Milan Rotek – vedoucí oddělení produktových specialistů Wienerberger
Jan Huber, DiS. – interní lektor Wienerberger

  1. Montážní postup detailu překladu Porotherm KP Vario UNI pro stínicí techniku s další řadou cihel

Ing. Matěj Jurečka – produktový specialista provádění staveb Wienerberger

Zdroj: Wienerberger

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *