Fotovoltaika si v posledním desetiletí vydobyla své místo na českém trhu a stala se nejen součástí střech domácností, ale i firem, kterým pomáhá s výrobou obnovitelné energie. Wienerberger však přišel s inovativním řešením – fotovoltaickými moduly Wevolt X-Tile, které se instalují přímo mezi střešní krytinu Tondach. Zapadají tak do skladby střešního pláště, a díky tomu nenarušují estetický vzhled budovy. 

Inovativní vývojářské trendy se do fotovoltaiky promítají vlivem požadavků samotných zákazníků. Neřeší už pouze úsporu energie, ale také jednoduchost instalace a estetiku. Právě proto vznikly moduly Wevolt X-Tile. Dvojité tvrzené sklo zajišťuje pevnost a odolnost modulů proti vnějším vlivům prostředí, a díky bezrámové technologii zabraňují také rychlejší degradaci fotovoltaických článků v modulu. Jejich výhodou je i splynutí s okolím. „Oproti solárním panelům, které se montují do nosných částí střechy a působí na střeše nepřirozeně, jsou moduly od Wevoltu v jedné linii s taškami a nejsou na střeše vůbec patrné. Jedná se tak o velmi estetické řešení, které zpříjemňuje využití energie ze slunce,” popisuje Daniel Frejvald, produktový manažer Wevolt za Wienerberger.

Integrované fotovoltaické moduly Wevolt X-Tile jsou vyráběny v Nizozemí a montují se už během hrubé stavby domu, společně se střešními taškami, aby na střechu přesně pasovaly a zároveň těsnily. Kompatibilní jsou s modely Tondach Planoton 11 (Figaro 11) a Renoton 11 (Hranice 11). 

„Díky tomu, že se fotovoltaické moduly Wevolt X-Tile instalují přímo na střešní latě mezi krytinu, nenarušují střešní plášť. Do budoucna tak mohou zpřístupnit možnost využívat sluneční energii i u budov, kde je instalace klasických solárních panelů problematická, a to zejména z hlediska omezení stavebních úřadů či Národního památkového ústavu,” říká Robert Krestýn, obchodní ředitel značky Tondach od Wienerbergeru.

Fotovoltaické moduly dotuje i stát. Za zmínku stojí dotační program Nová zelená úsporám, který je určen pro majitele rodinných domů. Důležitost obnovitelné energie si uvědomují i další finanční instituce a nabízí různé zvýhodněné úvěry v rámci svých programů.

Produktový tip:

Wevolt X-Tile 

Jedná se o fotovoltaické moduly, které jsou instalovány přímo mezi střešní krytinu. Investorům tedy odpadá nutnost instalace klasických nadstřešních panelů. Díky tomu lze ušetřit část nákladů za běžnou krytinu. Moduly Wevolt X-Tile se odlišují zejména tím, že jsou na střeše téměř k nerozeznání od klasických střešních tašek, díky tomu nenarušují plášť a celkový ráz domu. Fotovoltaika je plně kompatibilní s pálenou střešní taškou Tondach Planoton 11 (Figaro 11), Renoton 11 (Hranice 11) a kompletně zapadá do systémového řešení střechy Tondach. Garance lineární stability výkonu střešních modulů Wevolt X-Tile je i po 30 letech nejméně na 85 % své účinnosti. Wienerberger navíc nabízí 15 let záruku.

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *