Energeticky úsporný dům ze zdravého přírodního materiálu, ve kterém se nebojíte otevřít okna a dýchat čistý venkovní vzduch.

Dodavatel: Heluz cihlářský průmysl, v. o. s.

Dům, který s pokorou zapadá do charakteru obce a budí zdání, že je tu už odjakživa. Taková byla představa investora Tomáše Nigrina o bydlení, kterou mu v pražských Kolovratech pomohl naplnit svým projektem otec Ing. arch. Miloš Nigrin a cihelné systémy HELUZ. 

Stavět začali na podzim 2015. Jak investor, tak i projektant chtěli cihlový dům bez dodatečného zateplení. „Rozhodl jsem se pro cihlový dům, ale nechtěl jsem stavět pasivní dům. Táta mi proto doporučil materiál, který vyhovoval mým přáním – cihly HELUZ Family 44 2in1, které splňují tepelněizolační, akumulační či energetické požadavky a zároveň vytvářejí kvalitní vnitřní prostředí. Například z hlediska akustiky – místnosti a patra jsou dostatečně akusticky oddělená,“ vysvětluje své představy investor Tomáš Nigrin. Jeho přáním byl dům, ve kterém může mít otevřená okna a může dýchat čistý venkovní vzduch. Dům, který bude jednoduchý a nebude řízen počítačem a dělat něco bez jeho vědomí.

Když se rozhodovali pro nejvhodnější cihlový materiál, volba padla na HELUZ. „Z mého pohledu projektanta nabízí komplexní stavební systém, kvalita výrobků je vysoká a seriózní a velmi pružný je i zákaznický servis. Výborně se spolupracovalo s obchodními zástupci, ale často i se statičkou společnosti HELUZ. Když jsem měl nějaký problém při projektování, tak mi všichni vyšli maximálně vstříc. Celý dům je konstrukčně velmi složitý, má několik výškových úrovní, což někdy vyžadovalo odborné posouzení výrobcem přímo na stavbě. Jeho reakce byla rychlá a profesionální. A právě to jsem velmi ocenil,“ dodává k volbě materiálů HELUZ projektant domu Ing. arch. Miloš Nigrin.

Dům je umístěn v mírném svahu, jednotlivé místnosti domu tak mají různé výškové úrovně. Je řešen jako 5+kk, všechny obytné i vedlejší prostory jsou dostatečně naddimenzovány. Tepelný komfort v domě je velmi dobrý, příjemně překvapila i první faktura za roční plynové vytápění a ohřev teplé vody. Byla nižší než platba za dálkové vytápění a dodávky teplé vody v 60metrovém bytě v paneláku. A přitom je nový dům vytápěn kvůli dětem prakticky nepřetržitě.

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *