Pandemie nutí lidi vymýšlet stále něco nového a zdokonalovat vlastní obydlí. Většina lidí by si doma přála nějakou místnost navíc, ať už jde o další ložnici, větší obývací pokoj nebo kuchyň či dokonce dílnu. Stěhování si však v dnešní době může dovolit stále méně lidí, a tak hledají způsoby, jak vylepšit svou stávající nemovitost.

Mnoho stavebních firem hlásí, že v současné době výrazně vzrostl počet objednávek na rozšíření domů. V minulosti se zděné přístavby stavěly proto, že majitelé chtěli svůj dům jednoduše vylepšit. Dnes však může být přístavba naprosto nezbytná kvůli nastěhování staršího příbuzného, který již nezvládá schody, nebo častěji proto, že děti rodiny nemohou opustit domov, protože si to nemohou dovolit. Ať už je důvod jakýkoli, zděná přístavba domu je stále nejoblíbenější formou přístavby domu.

Zimní zahrady versus tradiční zděné přístavby

Hlavním z důvodů pro volbu zděné přístavby je její potřeba. Je ale vhodné navštívit místní stavební úřad a trochu se poptat, z jakých materiálů lze stavět. Vězte, že proti cihle nebude nikdo nic namítat. Pokud byste stavěli v některých venkovských oblastech, mohly by vnější stěny nové přístavby vypadat lépe, kdyby byly z kamene a cihel, i kdyby to stavební předpisy nevyžadovaly.

Existují dva důvody, proč se zimní zahrady staly tak oblíbenými. Prvním je, že firmy vyrábějící dvojitá skla zjistily, že jejich výroba je tak levná, že mohou zimní zahrady poskytovat za velmi výhodnou cenu, a druhým důvodem je, že není třeba žádat o stavební povolení, pokud jsou od hlavní budovy odděleny pevnými kvalitními vnějšími dveřmi. Díky tomu se zimní zahrady stavěly mnohem snadněji než přístavby postavené z cihel a malty.

Výhody tradičních zděných stavebních metod

Cihlové nebo kamenné konstrukce mohou nabídnout mnohem více než ty z hliníku a skla. Možnosti jsou prakticky neomezené. Zejména jestliže stavíte více než jedno podlaží, je tradiční stavba opravdu tou správnou cestou. Potřebujete-li více než jednu místnost, a to i jen v jednom podlaží, tradiční konstrukce umožňuje mnohem sofistikovanější dispozici, zejména pokud má být jedna z místností koupelnou, sprchovým koutem nebo toaletou. Tradičně zděná přístavba bude také lépe izolovaná než zimní zahrada s dvojitým zasklením.

Inženýrské sítě a služby

Montáž inženýrských sítí je v cihlové přístavbě rovněž mnohem jednodušší. Pokud se například chystáte vybudovat kuchyňskou linku, je mnohem snazší namontovat skříňky k masivní cihlové zdi a vést všechny přívodní trubky vody a plynu a kabeláž pro elektřinu skrz cihlové zdi, než se snažit je nějak skrýt v zimní zahradě.

Montáž věcí, jako jsou elektrické zásuvky a police, je opět mnohem jednodušší. Ne že by tyto věci v zimní zahradě nebyly možné, jen jsou obtížnější a náročnější, a proto obvykle dražší.

Stavební projekt

Zděná přístavba je samozřejmě spíše stavebním dílem a bude trvat déle než stavba zimní zahrady. Bude nutné získat souhlas stavebního úřadu.

Rozhodněte se správně

Pokud chcete mít více než jednu místnost, a zejména pokud chcete místnosti využívat celoročně bez obrovských účtů za vytápění, pak vám zděná stavba, i když bude pravděpodobně dražší na výstavbu, poskytne z dlouhodobého hlediska to, co potřebujete. A co třeba začít uvažovat o zateplených cihlách?

Přístavby z cihel nabízejí mnohé další užitné, estetické a ekonomické přednosti
▪ Cihly jsou odolné proti požáru a často mají nižší pojistné pro majitele domů.
▪ Cihla není ovlivněna vlhkostí – přirozeně absorbuje a poté uvolňuje vlhkost bez poškození.
▪ Hlína je jedním z nejrozšířenějších přírodních materiálů na planetě, takže cihly jsou šetrné k životnímu prostředí.
▪ Cihly jsou pevné a odolné, nepromáčknou se ani nerozbijí jako vinyl nebo hliník.
▪ Cihly pomáhají izolovat, což vede ke stabilnějším teplotám v interiéru. V zimě je v místnostech tepleji a v létě chladněji, což snižuje účty za vytápění a chlazení.
▪ Přenos zvuku se díky cihlové konstrukci stěn snižuje; obyvatelé jsou méně obtěžováni dopravou a jinými venkovními zvuky.
▪ Cihly zvyšují hodnotu nemovitosti. Kromě toho, že je instalace cihlové obezdívky na váš dům výhodná z hlediska prodeje, znamená přibližně 6% zvýšení jeho hodnoty.

-jik-

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *