Skokové zdražení stavebních materiálů, které se minimálně dotklo cihel, je předpokladem toho, že se pozornost zákazníků stále častěji vrací k této komoditě. Díky své pověsti nejskromnějšího stavebního materiálu je snadné přehlédnout neomezený dekorativní a funkční potenciál cihel, které nyní nabízejí širokou škálu stylově moderních povrchových úprav, barev a možností malty.

Všichni chceme mít dům, který se nám líbí a ve kterém se cítíme dobře. Cihlové stěny mohou v otevřeném obývacím prostoru působit jako výrazný prvek, vymezit zóny a dodat prostoru strukturu nebo propojit interiér s exteriérem. Vnější cihlové stěny často přechází do interiéru, oddělené velkými skleněnými dveřmi, a propojují tak interiér s exteriérem. Přitom není špatné, pokud se smíchá několik druhů cihel. Vzniká tak v interiéru velice zajímavý designový prvek.

Nebojte se experimentovat

Jednou z výhod cihel je nekonečné množství způsobů, jak je lze pokládat a vytvořit tak něco zajímavého tím, že si budete hrát se vzory a barvami malty. Inspirujte se způsoby pokládky jiných materiálů, jako jsou podlahové desky nebo dlaždice, a dodejte zdivu svého domu nečekaný nádech. Například vzor rybí kosti může krásně fungovat jako kuchyňská stěrka nebo dekorativní plocha. Nebojte se do hry zapojit i jiné než standardní rozměry cihel. Cihly nadměrných rozměrů působí luxusně.

Vzpruhou je barva

Kupříkladu modré a tmavé odstíny, velmi dobře souzní se starým dřevem. Tmavé cihlové směsi až po plné černé cihly s tmavou maltou jsou stále v kurzu (viz. obrázek). Cihly jsou více než pouhým stavebním prvkem, jsou vždy v módě a domy z nich postavené obstojí ve zkoušce času.

Přesto je výběr cihel pro váš dům velkým rozhodnutím, a přestože se v průběhu let stále vyvíjejí spolu s naším vkusem a požadavky, je potěšující vědět, že hlavní výrobci cihel nestojí na místě, pokud jde o styl, přijímají místní i mezinárodní designové trendy a posouvají hranice toho, co jsme kdy považovali při stavbě z cihel za možné.

Uvolněte se a pusťte otěže své fantazie. Hledejte barvy, textury a vzory, které vás osloví. Vyberte si povrchové úpravy a stavební materiály, které se vám líbí a cítíte se s nimi dobře, a pak je zakomponujte do svého domova. Cihly nabízejí mnoho designových konfigurací a možností umístění, jsou nenáročné na údržbu, poskytují vizuální zajímavost, nekonečné možnosti barev a nevyžadují nátěry. Trh je stále náročnější a hledá vysoce kvalitní stavební materiály. Cihly jej mohou poskytnout.

Cihla jako dekorace

Cihly mohou hrát nezanedbatelnou roli v jakémkoli dekoračním plánu a být součástí interiéru i exteriéru. Aby bylo možné realizovat soudržnou paletu barev a textur, které vyprávějí stylový příběh od začátku do konce, včetně barev na stěny, armatur a povrchových úprav pro použití na vodovodních bateriích, podlahách, skříňkách a obkladech, aby se spojil požadovaný vzhled.

Držte se těchto zásad

  • Nebojte se šedé. Je jednoduchá, stylová a univerzální, je to „trendy barva“ pro moderní domy s dlouhodobě elegantním vzhledem. Díky schopnosti přizpůsobit se osobitosti jakéhokoli prostoru si šedá bez námahy pohrává s barvami a texturou. Šedá má silnou přizpůsobivost, což z ní činí ideální paletu pro každého.
  • Sofistikované neutrální barvy. Jemné, ale rafinované odstíny ostré bílé, kamenné šedi a chladného betonu jsou dosud nejpoužívanější a nejdostupnější barvy. S tímto trendem se neutrální barvy, jako je šedá, béžová a smetanová, stávají sofistikovanějšími.
  • Tmavá a bouřlivá. Tmavá a bouřlivá je pro ty, kteří chtějí působit odvážně a nebojácně, ale zároveň šik a elegantně. Tato volba zajistí, že domov bude vyčnívat nad ostatními. Zahrnuje uhelnou šeď, hořkou čokoládu, hluboké jezerní odstíny a lesklou metalízu, je také velmi přizpůsobivá, stejně dobře se hodí na venkově i ve městě a je ideální pro prezentaci čistých linií a architektonických detailů.
  • Zpět k přírodě. Cihla – to je příroda. Kombinuje rustikální odstíny červené, bronzové, šedozelené a měkké hnědé, které vytvářejí pocit klidu, jednoduchosti a tepla; skvělá paleta pro vnesení nenápadného chladného vzhledu do moderních domovů a zároveň vytváří pocit tepla a příjemného přijetí.
  • Červené oživení. S pálenou cihlou se vrací červená barva, a to ve velkém stylu! Jde o vzrušující barvu, která je zároveň velmi přizpůsobivá, což z ní činí žhavý trend pro majitele domů, kteří chtějí udělat dojem. Klasické červené cihly působí sebevědomě a silně. Už nejsou považovány za bezpečnou příměstskou volbu, nyní jsou oslavovány pro svou přirozenou krásu, klasickou barvu a poctivost.
  • Industriální elegance. Bydlení inspirované továrnami a sklady. Lofty vznikají kombinací surových materiálů, jako jsou cihly, dřevo a ocel. Tento trend se promítnul do bytového designu. Industriální vzhled inspiruje chladné moderní bydlení, které je jednoduché, čisté a zaměřené na funkčnost.
  • Dotek textury. Tento vzhled spočívá v použití různých textur, které vnesou do domu hloubku a zajímavost. Textura je stejně účinná jako barva, pokud jde o dodání charakteru exteriérům a interiérům. Dodává rovněž pocit řemeslného zpracování, zejména při použití krásných cihel.
  • Dokonalé nedokonalosti. I nedokonalosti mohou být krásné. Tento styl je ideální pro majitele domů, kteří hledají nedokonalý, rustikální a ručně vyráběný vzhled. Krása ruční práce a řemeslného zpracování se projevuje v autentické a jedinečné paletě, která je jako stvořená pro moderní domov.

-jik-
Foto: iStock

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *