Výrobní závod v Kostelci nad Orlicí, který je součástí skupiny Wienerberger, předního výrobce stavebních materiálů v ČR, slaví 50. narozeniny. Oslavy proběhnou v době, kdy závod dokončuje instalaci nového brousicího zařízení, díky kterému cihelna rozšíří své portfolio cihlového systému Porotherm o výrobu broušených cihel. Pro závod v Kostelci nad Orlicí to letos není jediné významné jubileum, dalším významným milníkem je 25 let od vstupu do koncernu Wienerberger.

„Naše společnost navazuje na staletí trvající historii cihlářského řemesla. Zejména v lokalitě Kostelce nad Orlicí můžeme hovořit o pěti stoletích cihlařiny, které jsou v posledních 125 letech spojeny s působením rodiny Kinských,“ uvádí Michal Filla, ředitel účetních  a administrativních služeb společnosti Wienerberger, jednatel Cihelna Kinský, spol. s r. o.

Společnost Wienerberger vstoupila majetkově do Cihelny Kinský v roce 1998. Společníkem je František Kinský. „Toto spojení rodinné firmy a velkého korporátu funguje úspěšně a kostelecká cihelna je moderním provozem, který produkuje vysoce kvalitní cihly Porotherm,“ doplňuje Michal Filla. Dnes cihelna zaměstnává přes 40 lidí a vyrábí ve dvousměnném provozu. Jednateli společnosti jsou František Kinský, Ing. Kamil Jeřábek a Ing. ichal Filla, PhD.

V současnosti dokončujeme instalaci nové brousicí technologie, která je největší investicí v tomto závodě od devadesátých let 20. století. Cihelně tak přinese rozšíření sortimentu o žádané broušené cihly, které jsou nejnovějším trendem ve stavebních technologiích.  

„Instalace technologie broušení přinese jak větší efektivitu celého provozu, tak profitabilitu a úsporu CO2 v objemu 11,7 tun ročně. Projekt odstartoval v červenci 2022 a plně funkční bude v říjnu 2023. Celé zařízení zahrnuje novou expediční část linky od předávky materiálu z pecních vozů, tj. nové roboty pro překládku materiálu, novou brusku a odtah brusného prachu přes novou filtrační jednotku do sila. Projekt dále zahrnuje nový aplikátor štítků na palety a řadu dalších stavebních úprav,“ uvádí Robert Cerhák, ředitel závodu Cihelna Kinský, spol. s r. o.

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *