Zvažujete vydláždění zpevněné plochy za domem? Pak se vám budou hodit podrobnější informace.

Cihelná dlažba, jinak známá jako klinker, je pro svůj estetický vzhled a praktické vlastnosti oblíbená pro vnitřní i venkovní použití. Měla by být navržena tak, aby se nejen líbila, ale především plnila svoji funkci a vyhovovala vašim potřebám.

Cihlová dlažba Penter je vhodná na příjezdové cesty, cestičky a chodníky, parkoviště, vjezdy, zahradní chodníčky, parkovací stání atd. Použít ji ale můžete i v interiéru. Pokládá se do pískového lože nebo se lepí do malty.

Vyrábí se v několika rozměrech a v pestré škále barevných provedení. K jednoznačným výhodám cihlové dlažby patří kromě působivého designu hlavně stálobarevnost, mrazuvzdornost a odolnost vůči povětrnostním vlivům (slunce, déšť, mráz), vysoká pevnost a dlouhá životnost. Pálená hlína odolává smykům a za vlhka neklouže, nasákavost činí jen něco kolem 5 %. Při správné pokládce lze po ní jezdit automobily, neboť povrch se prakticky neobrušuje.

Každý kus je probarvený v celém řezu, takže pohledová je vlastně každá strana. Vítanou vlastností cihlové dlažby Penter je odolnost vůči slabým kyselinám a čisticím prostředkům. Běžnou údržbu snadno zvládnete s pomocí tlakové „wapky“ s čistou vodou.

Zdroj: Můj dům, Wienerberger

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *