Tento cihelný materiál vyráběný z kvalitní přírodní hlíny se používá při obnovách historických budov a kulturních památek, hodí se pro stavby zemědělských a průmyslových provozů nebo rekonstrukce selských stavení. Pro interiéry novostaveb představuje zajímavý retro doplněk, použitelný třeba jako obklad na okenní parapety. 

Cihelná dlažba Heluz (rozměr 200 × 200 × 30 mm) se vyrábí z kvalitní sprašové suroviny s vysokým obsahem železa, čímž dosahuje dnes již unikátní pravé cihlové barvy. Hodí se jak pro novostavby, tak i pro rekonstrukce nebo opravy historických budov, aktuálně byla například použita při rekonstrukci pražského Pálffyho paláce.

Velmi vkusně pů­sobí jako doplněk k hliněným omítkám a marockým štukům, dále je možné ji kombinovat například s dřevěnými podlahami. Uspořádání dlaždic může být různé, záleží na fantazii zákazníka. Cihelné dlaždice lze použít i jako retro doplněk interiéru (okenní parapety, odkládací desky apod.). Po ošetření hydrofobizačním nátěrem jsou odolné vůči znečištění.

Dlažba je určena pro pevné podkladové materiály. Pokládáme ji stejným způsobem jako klasickou keramickou dlažbu lepením s udržováním spáry 5–10 mm. Ke spárování se doporučuje použití spárovacích tmelů pro nasákavé materiály nebo zálivkové malty. Po dokončení pokládky a vyspárování se doporučuje dlažbu opatřit vhodným nátěrem pro lepší vzhled a delší životnost.

Zdroj: HELUZ

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *