Jednovrstvé cihlové zdivo představuje naprosto čisté a technologicky správné řešení obvodových stěn rodinných domů či budov. Jednovrstvé zdivo znamená konstrukci obvodových stěn pouze z pálených cihel bez dalších vrstev zateplení.

1. Energetická efektivnost a úspory

Cihelné bloky Porotherm T Profi pro jednovrstvé zdivo jsou energeticky úsporné díky svým tepelně-izolačním vlastnostem. Zabraňují častým výkyvům teplot a především výrazně snižují spotřebu energie na vytápění nebo chlazení. Cihly Porotherm T Profi jsou vhodné i pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie a dokonce energeticky nezávislé domy.

2. Zdravé prostředí pro bydlení

Cihelné zdivo neobsahuje látky znečišťující ovzduší interiéru, a proto nevyvolává žádné zdravotní komplikace. Jednovrstvé cihelné stěny díky své prodyšnosti přirozeným způsobem regulují vlhkost v místnosti. Proto je v cihlových domech kvalitní vnitřní prostředí, které nevyžaduje nákladné mechanické ventilační systémy pro odvod přebytečné vlhkosti vzduchu.

Čtěte také: S jednovrstvým zdivem lze ušetřit

3. Bezpečnost domova

Domy postavené z masivních cihelných stavebních materiálů jsou obzvláště stabilní, bezpečné a s vysokou únosností. Odolávají nejen větru, krupobití, bouři a sněhu, ale také eliminují vliv mimořádných událostí, jako jsou laviny, požáry, sesuvy půdy a záplavy. U cihel Porotherm T Profi došlo k navýšení únosnosti zdiva o cca 10 % při zdění na maltu pro tenké spáry a o 50 % při použití zdicí pěny Porotherm Dryfix.

4. Zvukotěsnost a ticho

Jednovrstvé cihelné zdivo má vynikající akustické vlastnosti. Dodatečné zateplení obvodových stěn může snížit zvukotěsnost vlivem rezonance zateplení.

5. Trvanlivost a odolnost

Využitím generacemi prověřeného materiálu – jílu a současných znalostí jsou dnešní cihelné bloky velmi pevné, a proto obzvláště odolné, tvarově stálé a trvanlivé. Jednovrstvé cihelné zdivo má prokázanou životnost minimálně 150 let. Výborně odolává mechanickému poškození i vlivům okolního prostředí jako je UV záření, mráz, déšť, znečištění, plísně či řasy.

6. Stálá hodnota

Rodinné domy postavené z cihelných bloků Porotherm jsou investicí. Toto potvrzují zkušenosti z realitního trhu ČR, kdy prodej cihlové stavby má vyšší cenu než třeba dřevostavby. Kvalitní a odolná cihelná konstrukce domu je téměř bezúdržbová a s minimálními náklady na jejich údržbu. Proto cihelné zdivo zaručuje vysokou hodnotu při prodeji i po mnoha desítkách let.

Mohlo by vás zajímat: Cihly pro vytvoření zdravého bydlení

7. Jednoduché zdění

Zdění z cihel Porotherm T Profi je velmi jednoduché a rychlé. Lze použít celoplošnou tenkovrstvou maltu Porotherm Profi nebo lepidlo Dryfix.extra. Každý z uvedených spojovacích materiálů je součástí dodávky cihel a rychlost zdění je až o 50% rychlejší než u tradičních nebroušených cihel.

Jednovrstvé zdivo Porotherm T Profi se vyznačuje takovými tepelněizolačními vlastnostmi, že další dodatečný izolant je nepotřebný i pro stavbu pasivního domu. Mimo to dodatečný izolant zhoršuje unikátní vlastnosti cihelných stěn jako je akustika nebo prodyšnost vodních par.

8. Vhodnost pro množství povrchových úprav

Systém jednovrstvého zdiva Porotherm T Profi umožňuje díky své konstrukci a materiálovému provedení aplikaci celé řady povrchových úprav. Lze použít tepelně izolační omítky, lícové zdivo či zavěšený keramický obklad.

9. Ekologické a šetrné k přírodě

Cihly a další keramické pálené materiály jsou ekologické a zdraví podporující stavební materiály, šetrné k životnímu prostředí. Skládají se z přírodních surovin jílu a vody, které jsou získávány k životnímu prostředí velmi ohleduplným způsobem. Cihla pro jednovrstvé zdivo Porotherm T Profi obsahuje navíc zcela přírodní izolant, kterým je kamenná minerální vata.

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *