Poznatky z praktického soutěžení, které se odehrávají podle zákona o Veřejných zakázkách, nejsou stále dobré. Úředníci se bojí rozhodovat podle jiného kritéria, než kterým je výsledná cena. Členové Cihlářského svazu zjistili, že je propastný rozdíl mezi tím, co požadují soukromí investoři a tím, co veřejný sektor.

Předchozí díl o očekáváném vývoji na trhu najdete zde.

Roman Busta, obchodní ředitel Wienerberger CZE„Zákazníci stále častěji preferují místo nákupu „pouze“ výrobků nákup řešení na míru, protože chtějí získat co největší užitek a hlavně zvýšit bezstarostnost. Samozřejmě kvalita výrobků i služeb musí být v souladu nejen s deklarovanou úrovní, ale i s jejich očekáváním v praxi. Ochota akceptovat vyšší cenu je poté reálná a přirozená,“ říká Roman Busta, obchodní ředitel Wienerberger CZE a k tématu veřejných zakázek dodává: „Mohu potvrdit, že naše výrobky na tyto stavby dodáváme. Jde většinou o velké stavby a to vytváří vyšší nároky na sladění požadavků stavby a harmonogramu dodávek. Jsem přesvědčen, že se nám v roce 2018 podařilo ve spolupráci s obchodními partnery naprostou většinu těchto staveb zásobovat dle potřeb stavebních firem.“

Ing. Petr Stejskal, obchodní a marketingový ředitel společnosti HELUZKvalitu staveb u veřejných investic nejvíce ohrožuje soutěžení na nejnižší cenu, podporuje ji naopak kritérium dobrých referencí u předchozích realizací. Cihlářům se daří vyhýbat veřejným zakázkám. „Přímými dodavateli stavebních firem, které soutěží a realizují veřejné zakázky, nejsme. Společnost HELUZ důsledně využívá distribuční řetězce, tedy dodává přes stavebniny. Jejich prostřednictvím jsme ale nepřímo konfrontováni i s podmínkami výběrových řízení. Jako pozitivní změnu ovlivněnou tržní situací jsme v řadě případů zaznamenali pozitivní odklon pouze od kritéria nejnižší ceny ke kvalitativním kritériím – dostupnost zboží, spolehlivost dodávek a dodacích termínů, kompletace sortimentu.  Určitě tedy platí, že nejlepším doporučením je dobrá reference a pověst spolehlivého dodavatele,“ vysvětluje Ing. Petr Stejskal, obchodní a marketingový ředitel HELUZ.

Ing. Jan Fiala, obchodní ředitel Cihelny ŠtěrboholyPodobný názor zastává i Ing. Jan Fiala, obchodní ředitel Cihelny Štěrboholy: „Naše výrobky distribuujeme výhradně prostřednictvím našich obchodních partnerů. Žádné omezení ve vztahu k zákonu o veřejných zakázkách nepociťujeme.“

Ceny, za které byly zakázky zadány, loni podle údajů ČSÚ vzrostly na 98,1 procenta cen předpokládaných. Za rok 2017 byla cena zadaných zakázek proti rozpočtu projektantů nižší o 18 procent. V období krize nebylo výjimkou, že firma získala projekt za méně než 60 procent předpokládané ceny.

„Pro investora je rozhodující celková cena stavebního díla a v ní nehraje materiál pro hrubou stavbu zdaleka tak velikou roli, jak by si laik mohl myslet. Většinou se pohybuje u cihlové stavby mezi 10-15 % celkových nákladů. Takže i vyšší ceny cihel neovlivní rozhodování investora, zda stavěn nebo nikoliv. Navíc lze jen těžko očekávat významný pokles jejich cen, které se teprve v minulém roce dostaly na úroveň let 2007 a zdaleka tak neodrážejí nárůsty cen práce, energií a emisních povolenek. Nejvíce stavby zdražuje cena práce, její nedostatek a kvalita. Prodej kvalitních materiálů se zvyšuje, roste podíl širších a kvalitnějších cihel pro jednovrstvé zdění. Hnacím momentem tohoto trendu je rostoucí počet budov s nízkými nároky na vytápění a chlazení. Tímto směrem bude působit i zpřísnění legislativy zvyšující nároky na energetickou spotřebu staveb připravované pro rok 2020,“ myslí si Ing. Petr Stejskal.

Přesto se cihláři shodli na tom, že výslednou kvalitu díla u veřejných zakázek nejvíce v pozitivní rovině ovlivňuje kritérium dobrých referencí u předchozích realizací, v negativní, pak soutěžení pouze na nejnižší cenu. Rozhodující by měl být vyvážený poměr kvality, ceny, spolehlivosti a transparentnost všech výběrových řízení. Rozhodně nevěří v univerzální model pro všechny investory. „Více bychom se měli soustředit na kvalitu provedení, záruky, ale také na výkonnost a kvalitu stavebních materiálů použitých při výstavbě. Cena by neměla být vždy na prvním místě,“ tvrdí Cihlářský svaz Čech a Moravy.

Třetí díl seriálu najdete na našem webu příští týden.

Text: Jiří Kučera, Foto: Archiv, Shutterstock

logo MessengerPoslat Messengerem